پنجشنبه 1 آبان 1399  /  2020 22 Oct   
ساعت :  12:38 GMT  /  تهران -  16:08
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
دعای روز
با مدارس سما آشنا شوید
مدارس عالی مهارتی
باشگاه پژوهشگران
انستیتو بین المللی زبان های خارجی
ارتباط با مرکز بازرسی
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
1 آبان 1399
   
  2020 Oct 22
    
   4 ربیع الاول 1442
     
    کد پیگیری
    افتتاح نخستین هنرستان تربیت بدنی دخترانه شهرستان در سما نجف آباد
    نخستین هنرستان تربیت بدنی دخترانه شهرستان در سما نجف آباد با حضور رئیس و هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان، نماینده اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان و مدیر و معاونین اداره آموزش و پرورش شهرستان افتتاح شد.

     

    معاون آموزش های عمومی و مهارتی واحد نجف‌آباد در آیین افتتاح نخستین هنرستان تربیت بدنی دخترانه سمای نجف‌آباد گفت: در راستای انعقاد تفاهم نامه بین سازمان سما و سمای این مرکز مبنی بر راه‌اندازی و توسعه مدارس جدید و با توجه به امکانات مطلوب ورزشی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد و نیاز موجود در شهرستان، هنرستان تربیت بدنی دخترانه برای نخستین بار در سطح شهرستان راه اندازی و با پذیرش دانش آموز در سال تحصیلی جدید، فعالیت خود را آغاز کرد.
    دکتر شهلا روزبهانی گفت: اولين هنرستان تربيت بدني شهرستان در سمای نجف آباد با هدف ایجاد زمینه تحصیل تعداد زيادي از علاقه مندان اين رشته، با استفاده از امكانات کم نظير واحد دانشگاهي در راستای كمك به رفع مشكلات آموزش و پرورش شهرستان با رویکرد توسعه آموزش های مهارتی و هدایت دانش آموزان به سمت اشتغال تاسيس و راه اندازی شده است.


     
     

    وی خاطرنشان کرد: مجموعه سمای نجف آباد شعار "سما مدرسه زندگی" را سرلوحه کار خود قرار داده است و همه کارکنان در این مجموعه میثاق بسته اند که در تحقق این شعار تمامی تلاش خود را به کار گیرند  و در کنار آموزش های درسی، درس زندگی را به دانش آموزان بیاموزند.
    معاون آموزش های عمومی و مهارتی واحد نجف‌آباد ادامه داد: مجموعه سمای نجف آباد تلاش دارد در کنار اجرای برنامه های آموزشی مصوب وزارت آموزش و پرورش، زمینه تربیت فرزندانی صالح و آینده‌سازانی شایسته برای آینده کشور را به بهترین شکل فراهم آورد.
    دکتر روزبهانی ابراز امیدواری کرد: در سال های آتی با افزایش میزان پذیرش و توسعه فعالیت‌های هنرستان تربیت بدنی دخترانه سمای نجف آباد، شاهد درخشش دانش آموزان در این مجموعه باشیم.

     
     

    رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد نیز با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدا بر مطالعه و تفکر نسل نوجوان و جوان جامعه پیرامون ایثارگری ها و از خودگذشتگی های حماسه آفرینان هشت سال دفاع مقدس تاکید کرد و افزود: امنیت امروز جامعه ما مرهون جوانان غیور این مرز و بوم است که جان خود را در طبق اخلاص نهادند و از مرزهای این سرزمین در مقابل دشمنان دفاع کردند.
    دکتر امیررضا نقش با اشاره به افتتاح نخستین هنرستان تربیت بدنی دخترانه شهرستان در سمای نجف آباد آن را یکی از نیازهای مهم و مطالبات مردم شهرستان برشمرد و افزود: امروز شاهد رقم خوردن اتفاق خوبی برای دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد و مجموعه سما هستیم و امیدواریم بتوانیم وظایف خود را در قبال مسئولیت هایی که بر عهده داریم به نحو احسن انجام دهیم.
    وی با قدردانی از حمایت‌های آموزش و پرورش استان و شهرستان نجف آباد از مدارس سمای این واحد دانشگاهی عنوان کرد: تجربه موفق همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و آموزش و پرورش در توسعه کمی و کیفی مدارس سما به‌ عنوان اثری ماندگار و الگوی قابل اتکا با نظر به اهداف مشترک دو مجموعه علمی و پژوهشی مشهود است.
    مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان، مجموعه سمای نجف آباد را مجموعه ای پرافتخار و مجتمع عظیم علمی، آموزشی و تربیتی برشمرد و افزود: امروز شاهد ثمره تلاش این مجموعه هستیم.
    حجت‌الاسلام عباسعلی حیدری با اشاره به ایثارگری شهدا و رزمندگان و مصادف شدن راه اندازی هنرستان تربیت بدنی دخترانه سما نجف آباد با هفته دفاع مقدس ابراز امیدواری کرد: دانش آموزان بتوانند علاوه بر کسب تعلیم و تربیت ادامه دهنده راه شهدا باشند.
    وی با تاکید بر اهمیت تربیت افزود: تربیت تنها محدود به آموزش نمی ‌شود و ارتباط معلمان و مربیان با دانش آموزان و خانواده های آنان از اصول اساسی تربیت به شمار می‌آید و  باید در کنار تربیت بدن، تربیت اخلاق و رفتار دانش‌آموزان نیز مدنظر قرار گیرد.
    مدیر آموزش و پرورش شهرستان نجف آباد با قدردانی از مجموعه سما به جهت راه اندازی اولین هنرستان تربیت بدنی دخترانه شهرستان گفت: علاقه مندی فراوانی به حضور در رشته تربیت بدنی در بخش دختران در شهرستان وجود دارد و تقاضای راه اندازی هنرستان دخترانه تربیت بدنی از مطالبات دیرینه دانش‌آموزان بود.
    سیدرضا موسوی زاده ادامه داد: با توجه به فراهم نبودن این امکان برای آموزش و پرورش در بخش دولتی به لحاظ ظرفیت و امکانات و بهره مندی مرکز سمای نجف آباد از امكانات دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین تجربه موفق پیشین این مجموعه در راه اندازی اولین هنرستان تربیت‌بدنی در بخش پسران باعث شد نخستین هنرستان تربیت‌بدنی دخترانه شهرستان نیز در مجموعه سمای نجف آباد راه‌اندازی شود.
    وی افزود: اختصاص ساختمان و تجهیزات مناسب دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد به مدارس سما، موجب توسعه بخش غیردولتی و کاهش تراکم جمعیت دانش‌آموزی در بخش دولتی خواهد شد و این تعامل مثبت ایجاد شده بین دانشگاه آزاد اسلامی و مجموعه سما نجف آباد قطعاً دو طرفه خواهد بود که از آن حمایت و به‌دنبال تقویت هرچه بیشتر همکاری‌های مشترک خواهیم بود.
    گفتنی است در ادامه این مراسم با حضور مسئولین فضای آموزشی جدید مرکز پیش دبستانی مستقل سما افتتاح و از روند آموزش های حضوری و مجازی این مرکز بازدید بعمل آمد.
     
    منبع :  روابط عمومی سما    1399/7/2 11:26


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 465
    5.5/10 (تعداد آرا 2 نفر )