پنجشنبه 27 خرداد 1400  /  2021 17 Jun   
ساعت :  18:04 GMT  /  تهران -  22:34
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
ارتباط با مرکز بازرسی
دعای روز
با مدارس سما آشنا شوید
مدارس عالی مهارتی
باشگاه پژوهشگران
انستیتو بین المللی زبان های خارجی
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
27 خرداد 1400
   
  2021 Jun 17
    
   6 ذیقعده 1442
     
    کد پیگیری
    جذب حداکثری دانش‌آموزان با غنی‌سازی و تولید محتوای آموزشی
    مهرداد افشون در جلسه تكريم علی طاهرخانی و معارفه داوود حقایق‌پور به‌عنوان معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان اظهار كرد: این واحد دانشگاهی نخستین و تنها واحد دانشگاهی دارای مدارس و آموزشکده سما در استان قزوین است که تا به حال از عملکرد مطلوبی برخوردار بوده و  بايد در رشد و شكوفايی آن تلاش شود.
    مدیرکل حوزه ریاست معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی (سازمان سما) افزود: ارتقا، كيفيت آموزشی و پرورشی در مدارس سما از اهميت ويژه‌ای برخوردار است كه بايد به آن توجه خاص شود.
    وی با بیان اینکه همه ما مسلمانان  پیامبر اکرم(ص) را الگو و اسوه حسنه خود می‌دانیم، گفت: دین اسلام دارای محورهای الهی متعددی از جمله  تعلیم و تربیت انسان‌ها بوده که توسط پیامبر اسلام تبیین شده است؛ بنابراین باید در زندگی و کار خود نقش تربیتی و انسان‌ساز را ایفا کنیم و در نتیجه، این محور باید مورد توجه نهادهای آموزشی در جامعه قرار بگیرد؛ چراکه نهادهای تربیتی ملزم به استفاده مطلوب از تمام برنامه‌های آموزشی با توجه به محورهای معارف دینی هستند.
    افشون با توجه به نقش تربیتی آموزش و پرورش در ارتقای معارف  دینی بیان کرد: وظیفه تربیتی و تعلیمی معارف دینی در جامعه بیشتر به عهده آموزش و پرورش است و این نهاد انسان‌ساز باید با توجه به تمام نیازهای عمومی گروه‌های سنی مختلف در دستگاه‌های آموزشی، این نیازها را جهت‌دهی کرده و با آموزش‌های اصولی و بنیادی در ارتقای معرفت دینی و محتواسازی عمل کند.
    مدیرکل حوزه ریاست معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی مطرح کرد: ما نیز در مدارس سما مقید هستیم به محتوا بپردازیم و  همه تلاشمان در تربیت و پرورش روح و فکر دینی دانش‌آموزان است، آن چیزی که دانش آموزان را جذب می‌کند، محتواست.
    افشون خاطرنشان کرد: هرچند که ساختمان‌سازی و  و ایجاد مدارس زیبا و مجهز می‌تواند برای دانش‌آموزان جذاب باشد؛ اما غنی‌کردن محتوای آموزش‌ها و آمیختن آن با معارف دین مبین اسلام می‌تواند موجب جذب حداکثری دانش‌آموزان باشد.

     
    غنی‌ترین محتواها را در متون دینی داریم و این به معنای دورشدن از علم نیست
     
    وی با توجه به تأکید مقام معظم رهبری بر ضرورت تحول در امر تعلیم و تربیت بر اساس سند تحول بنیادین گفت: سند تحول به‌دنبال این است که در ساختار و ارکان آموزش و پرورش تحولات اساسی، عمیق و بنیادین ایجاد کند.از این‌رو باید در متون و برنامه‌های درسی آموزش و پرورش تحول بیشتری ایجاد  شود؛ چراکه لازم است برنامه‌های درسی امروزه  مبتنی بر ذائقه‌های تربیتی  و به‌نحوی باشد که در زندگی به درد دانش‌آموزان بخورد.
    افشون گفت: با توجه به  شرایط اقتصادی مردم و  بیماری کرونا تا جایی که ممکن است باید در زمینه دریافت شهریه مدارس  با خانواده‌ها تعامل شود و کیفیت آموزش‌های مجازی و غیر‌حضوری به نحو احسن باشد.
    در این مراسم علی طاهرخانی تكريم و داوود حقایق‌پور به عنوان معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان معرفی شد.
          
    منبع :  روابط عمومی سما    1399/8/20 11:08


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 849
    0/10 (تعداد آرا 0 نفر )