پنجشنبه 27 خرداد 1400  /  2021 17 Jun   
ساعت :  18:31 GMT  /  تهران -  23:01
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
ارتباط با مرکز بازرسی
دعای روز
با مدارس سما آشنا شوید
مدارس عالی مهارتی
باشگاه پژوهشگران
انستیتو بین المللی زبان های خارجی
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
27 خرداد 1400
   
  2021 Jun 17
    
   6 ذیقعده 1442
     
    کد پیگیری
    نیازهای جدید آموزش در فضای مجازی، با حضور مدیران مدارس سما بررسی شد
    به منظور بررسی زیر ساخت ها و نرم افزارهای آموزش مجازی در شرایط کنونی جامعه، جلسه ای با حضور مسئولان حوزه ستادی سازمان سما و مدیران مدارس سما سراسر کشور به صورت ویدئو کنفرانس در روز چهارشنبه برگزار شد.
    به گزارش روابط عمومی سما، دکتر افشون مدیرکل حوزه معاونت آموزش های عمومی و مهارتی با اشاره به اهمیت زیر ساخت های نرم افزاری، سخت افزاری، نیروی انسانی، امکانات مالی و ... به عزم راسخ ریاست سازمان بر حمایت از مدیران مدارس اشاره کرد و افزود:«یکی از مهم ترین تصمیماتی که در این زمینه گرفته شده است؛ تهیه بخشنامه حق سرپرستی مدیران و ابلاغ آن در ماه های اخیر می باشد.
    در ادامه غلامرضا یمینی سرپرست امور گسترش و استقرار واحدهای آموزشی گفت: نیاز های جدید در آموزش، ساز و کارهای جدید و نویی را می طلبد که استفاده از تجربیات تمامی مدیران مدارس به خصوص در فضای تربیتی و یادگیری در رشد و شکوفایی استعدادهای مختلف دانش آموزان راه گشاست.
    تواضعی سرپرست امور کیفیت و پایش تحول نیز با اشاره به شرایط ناشی از اپیدمی کرونا گفت: شاید دوستان می پندارند کار تعلیم و تربیت ساده تر شده است؛ اما فعالیت های چند ماه ی اخیر به ما نشان داد تعلیم و تربیت مجازی نسبت به تعلیم و تربیت حضوری، بسیار سخت تر و پیچیده تر است و این پیچیدگی نیازمند آن است که تغییرات اساسی در زیر ساخت ها صورت بگیرد تا مدارس بتوانند کارکرد های خودشان را با همان کیفیت قبل ارائه و حتی کارکرد های جدیدی نیز برای این فرآیند آموزشی تعریف کنند.
    وی ادامه داد: با توجه به تغییر رویکرد آموزش، از آموزش حضوری به سمت آموزش ترکیبی و با توجه به شرایط موجود در نقاط قرمز که کاملا آموزش، مجازی شده است؛ تغییر ساختارهای زیر بنایی حتی بیش از گذشته احساس می شود.
    سرپرست امور کیفیت و پایش تحول این، تغییرات را در حوزه سخت افزار ، نرم افزار و هم در حوزه منابع انسانی، ضروری دانست و گفت: مدارس ما باید در این حوزه ها تغییراتی داشته باشند تا بتوانند در شرایط جدید خدمات بهتری به دانش آموزان ارائه دهند. 
    فاطمه تواضعی در ادامه از تاثیرات گسترده ناشی از اپیدمی کرونا، به تغییرات در اجرای طرح های سازمانی از جمله طرح کنترل و تضمین کیفیت که فاز نخست آن در سال گذشته با  هدف ارتقای کیفیت مدارس انجام شده است اشاره کرد و افزود: در همین راستا ما نیز باید در شاخص های ارزیابی خود بازنگری داشته باشیم تا بتوانیم وضعیت موجود را بهتر مورد سنجش قرار دهیم لذا برخی از شاخص های مرتبط با آموزش مجازی به ارزیابی های ما افزوده شده است که در جلسات آتی به صورت مفصل با مدیران در میان گذاشته خواهد شد.
    مغفول ماندن فعالیت های تربیتی در آموزش های مجازی، موضوع دیگری بود که سرپرست امور کیفیت و پایش تحول در این جلسه به آن اشاره کرد و گفت:«فعالیت های تربیتی به عنوان یک شاخص به ارزیابی های ما افزوده خواهد شد تا مشخص شود کدام یک از مدیران مدارس ما دغدغه تربیت را نیز داشته اند و در بهبوهه آموزش مجازی، این مولفه را هم در آموزش هایشان لحاظ کرده اند.  
    وی در خاتمه با اشاره به اهمیت رضایتمندی اولیای دانش آموزان سمایی، تاکید کرد: رضایتمندی اولیای دانش آموزان از آموزش های مجازی نیز به عنوان یک شاخص ارزیابی مورد توجه ما قرار گرفته خواهد شد.
    در ادامه دکتر علی حسن زاده مدیر امور مدارس نسبت به اهمیت و ضرورت تغییرات در سپهر جدید جهان مدرنیته و نحوه استفاده از زیر ساخت ها و نرم افزارهای آموزشی در دنیای مجازی توسطه مدیران و معلمان در فرایند یاددهی– یادگری تاکید کرد.
    اهتمام ویژه نسبت به تکمیل اطلاعات پورتال جامع مدارس نیز از سوی حسن زاده در این جلسه مطرح شد.
    در ادامه مدیران مدارس منتخب از واحدهای کرمانشاه، نیشابور، رشت، بندرعباس، کاشان و تهران گزارشات تجمیعی مدیران مربوط به استان خود را ارائه نمودند.

     

       1399/8/28 18:31


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 310
    0/10 (تعداد آرا 0 نفر )