سه شنبه 30 دى 1399  /  2021 19 Jan   
ساعت :  15:27 GMT  /  تهران -  18:57
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
دعای روز
با مدارس سما آشنا شوید
مدارس عالی مهارتی
باشگاه پژوهشگران
انستیتو بین المللی زبان های خارجی
ارتباط با مرکز بازرسی
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
30 دى 1399
   
  2021 Jan 19
    
   5 جمادی الثانی 1442
     
    کد پیگیری
    توسط دانش‌آموزان سما انجام شد؛ اختراع پادری هوشمند خشک‌کننده و ضد‌عفونی پا
    معاون پرورشی و پژوهشی مدرسه سمای بندرعباس گفت: دو دانش‌آموز دبستان پسرانه سمای بندرعباس موفق به اختراع پادری هوشمند خشک‌کننده و ضد‌عفونی‌کننده پا شدند.
    بابک دهقانی درباره اختراع پادری هوشمند خشک‌کننده و ضد‌عفونی‌کننده پا توسط دانش‌آموزان سما گفت: سپهر دهقانی و محمد‌رهام زارعی دانش‌آموز پایه پنجم دبستان پسرانه غیر‌دولتی سما (شعبه یک) ناحیه یک و عضو فعال پژوهشسرای دانش‌آموزی شهید اصغر قاسمی این ناحیه موفق شدند با اختراع  یک پادری هوشمند خشک‌کننده و ضدعفونی‌کننده پا آن را به ثبت ملی برسانند.

     


    وی افزود: این اختراع یک پادری است که در ورودی منازل، خروجی حمام و دستشویی و هر جای دیگری که امکان وارد یا خارج شدن افراد با پاهای خیس وجود دارد مانند استخرها، پلاژها، باشگاه‌ها و ... قرار می‌گیرد و به‌سرعت موجب خشک و ضد‌عفونی کردن پاها می‌شود.
     معاون پرورشی و پژوهشی مدرسه سمای بندرعباس تأکید کرد: این اختراع یکی از بهترین روش‌ها برای جلوگیری از انتقال آلودگی به پاها، فرش و موکت است. 
    دهقانی گفت: یکی دیگر از دلایل استفاده و ساخت این اختراع، زدودن نجاست و کثیفی موجود در پاهای افراد بعد از خارج شدن از توالت‌هاست که با خشک‌شدن پاها در ابتدای ورودی هیچ کثیفی به مکان‌های دیگر منتقل نمی‌شود.
    وی افزود: پس از استحمام، باید پاها و فاصله میان انگشتان پا به‌طور کامل خشک شود؛ زیرا پس از شستن پا، اغلب رطوبت میان انگشتان پا باقی می‌ماند و این رطوبت زمینه‌ساز پرورش قارچهایی در این محیط می‌شود که بیماری‌زا هستند و به سفید و لیچ‌شدن(خیس شدن) فاصله میان انگشتان پا منجر می‌شود.
    معاون پرورشی و پژوهشی مدرسه سمای بندرعباس مطرح کرد: ایده این اثر علمی و  پژوهشی در آبان سال تحصیلی ۹۹-۹۸ توسط این دو دانش‌آموز ارائه  و پس از مشورت با مدیریت و مهندسین پارک علم و فناوری و مرکز رشد و فناوری دانشگاه آزاد واحد بندرعباس  به رشته تحریر در‌آمد و پس از ترسیم  نقشه‌های فنی و ساخت این پادری و ایجاد تغییرات مختلف در آن موفق به  ثبت این  اختراع شدیم.     
    منبع :  روابط عمومی سما    1399/10/18 19:41


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 271
    5/10 (تعداد آرا 1 نفر )