سه شنبه 30 دى 1399  /  2021 19 Jan   
ساعت :  14:23 GMT  /  تهران -  17:53
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
دعای روز
با مدارس سما آشنا شوید
مدارس عالی مهارتی
باشگاه پژوهشگران
انستیتو بین المللی زبان های خارجی
ارتباط با مرکز بازرسی
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
30 دى 1399
   
  2021 Jan 19
    
   5 جمادی الثانی 1442
     
    کد پیگیری
    دکتر بطحائی در جلسه هم اندیشی و آموزشی ارزیابان طرح کنترل و تضمین کیفیت مدارس: یکی از مهم ترین اهداف راه اندازی مدارس در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی، استفاده از ظرفیت های علمی این دانشگاه است
    جلسه هم اندیشی ارزیابان طرح کنترل و تضمین کیفیت با حضور ریاست سازمان، برخی از مدیران حوزه ستادی  و با حضور مجازی برخی ارزیابان طرح کنترل و تضمین کیفیت استان ها  برگزار شد.
    به گزارش روابط عمومی سما، دکتر بطحائی معاون آموزش های عمومی و مهارتی و رئیس سازمان سما  با اشاره به سوابق اجرایی درخشان و ربع قرن تلاش بی وقفه دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: قریب به یکصد هزار دانش آموز در کل کشور تحت پوشش سازمان سما هستند.  ظرفیت های بسیار خوبی در دانشگاه آزاد اسلامی و سما وجود دارد که بخشی از آن مورد استفاده قرار گرفته و بخشی  دیگر هنوز مورد استفاده قرار نگرفته است.


    دکتر بطحائی افزود: فضاهای آموزشی خوبی در مجموعه داریم که بخشی از آن در اختیار مدارس قرار گرفته  و بخشی نیز هنوز مورد استفاده قرار نگرفته است. ما در مدارس سما از پشتوانه ی بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی و اعضای هیات علمی آن بهره مندیم و شاید بتوان گفت یکی از مهم ترین هدف های راه اندازی مدارس در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی، استفاده از ظرفیت های علمی این دانشگاه است.


    معاون دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به جایگاه بالای مدارس سما در میان سایر مدارس در استان ها،  افزود: باید برنامه های تحولی مدارس سما  را با سرعت بیشتری پیش ببریم. در آموزش و پرورش سندی به نام سند تحول بنیادین وجود دارد که می بایست فاصله مدارسمان با این سند را کم کنیم.
     
    دکتر بطحائی: مبنای قضاوت و تصمیم گیری ما در حال و آینده، نتایج استخراجی طرح کنترل و تضمین کیفیت است
     
    دکتر بطحائی با اشاره به اهمیت مبحث نظارت بر عملکردها، خاطر نشان کرد: باید به طور مستمر نظارت کنیم که مدارس سما در کجای  مسیر کیفیت قرار دارند.
    رئیس سازمان سما نقش ارزیابان طرح کنترل و تضمین کیفیت را در این میان بسیار اثر گذار برشمرد و افزود: باید دائما از خودمان سوال کنیم آیا  مدارس ما رو به پیشرفت هستند و سرعت قابل قبولی در این مسیر دارند؟ و برای پاسخگویی به این قضاوت باید مستندات علمی، پژوهشی و کمی داشته باشیم. یکی از اولین کارها که از سال گذشته برای پاسخ به این سوال شروع کردیم طرح کنترل و تضمین کیفیت مدارس بود. این طرح به عنوان چشم پیکره ی سما است که به طور مرتب برای پاسخگویی به این سوال به ما گزارش می دهد .
    دکتر بطحائی خطاب به ارزیابان افزود: همه ی این زحماتی که علی رغم محدودیت ها شما و همکاران تان برای این طرح می کشید، مهم ترین و حساس ترین بخش مسیر کار است. داده هایی که اساس قضاوت قرار می گیرد توسط دستان شما جمع آوری می شود. امار و اعداد استخراجی شما تصویر کلی را ترسیم می کند که مبنای قضاوت فعلی و آینده سما خواهد بود.
    دکتر بطحائی در پایان با قدردانی از تلاش ها و همراهی های همه ارزیابان در استان ها، مجددا به اهمیت و حساسیت  فعالیت آنها اشاره کرد و گفت: همه برنامه ها و کارها زمانی درست پیش می رود که داده های شما درست و بدون خطا باشد.


    در ادامه این نشست تواضعی سرپرست امور کیفیت و پایش تحول با ارائه پاورپوینت توجیهی، به تبیین فرآیندهای ارزیابی پرداخت. گفتنی است پرسش و پاسخ همکاران خاتمه بخش جلسه امروز بود.  
     
     
     
     

    منبع :  روابط عمومی سما    1399/10/22 14:48


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 382
    0/10 (تعداد آرا 0 نفر )