شنبه 9 اسفند 1399  /  2021 27 Feb   
ساعت :  4:22 GMT  /  تهران -  7:52
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
دعای روز
با مدارس سما آشنا شوید
مدارس عالی مهارتی
باشگاه پژوهشگران
انستیتو بین المللی زبان های خارجی
ارتباط با مرکز بازرسی
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
9 اسفند 1399
   
  2021 Feb 27
    
   14 رجب 1442
     
    کد پیگیری
    دکتر بطحائی: راه اندازی دانشکده های مهارت و کارآفرینی افتخار ملی است/تبدیل آموزشکده ها به دانشکده های مهارت و کارآفرینی باید با ارتقاء همراه باشد
    جلسه ویدئو کنفرانسی با حضور دکتر بطحائی معاون آموزش ها ی عمومی و مهارتی و رئیس سازمان سما، دکتر لادن معاون آموزش های فنی و حرفه ای، مهارتی و کاربنیان و تعدادی از مدیران این معاونت و با حضور مجازی دبیران شوراهای نظارت و هماهنگی سما استان ها با محوریت تبدیل آموزشکده های سما به دانشکده های مهارت و کارآفرینی برگزار شد.
     


    به گزارش روابط عمومی سما، دکتر سید محمد بطحائی در ابتدای این جلسه ضمن تسلیت ایام فاطمیه و بزرگداشت شان و منزلت بانوی بزرگ اسلام، به موضوع بسیار مهم و اساسی شکل گیری دانشکده های مهارت و کارآفرینی اشاره کرد و گفت:  به عنوان فردی که سالیان زیادی در حوزه آموزش، تعلیم و تربیت کار کرده ام، بر این باورم اگر بتوانیم دانشکده های مهارت و کارآفرینی به نحوی که پیش بینی کرده ایم، راه اندازی نماییم؛ گره بسیار بزرگی از حوزه اشتغال کشور باز خواهیم کرد.


    وی اثرات ارزنده این طرح را تنها مختص به دانشگاه آزاد اسلامی ندانست و تاکید کرد: راه اندازی دانشکده های مهارت و کارآفرینی افتخار ملی است که تنها با همراهی و همدلی یکایک شما عزیزان اجرایی خواهد شد.  
    معاون آموزش های عمومی و مهارتی تبدیل آموزشکده های فنی و حرفه ای به دانشکده های مهارت و کارآفرینی را اتفاق بسیار فرخنده دانست و عنوان داشت: این تغییر و تحول باید با ارتقاء همراه باشد، شاید برخی محدودیت ها در ابتدای کار پیش آید؛ اما با تدابیر و چاره جویی می توانیم گره های پیش رویمان را باز کنیم.
    وی ادامه داد: با تبدیل آموزشکده ها به دانشکده های مهارت و کارآفرینی، امکانات، نیروی انسانی و ظرفیت های واحدهای دانشگاهی در اختیار این دانشکده ها قرار خواهد گرفت.
    همراهی تیم مدیریتی و کارشناسی قوی، تازه نفس و خوش فکر  معاونت آموزش های فنی و حرفه ای، مهارتی و کاربنیان امتیاز دیگری بود که دکتر بطحائی برای راه اندازی دانشکده های مهارت و کارآفرینی به آن اشاره کرد.
    در ادامه این نشست، دکتر علیرضا  لادن مقدم معاون آموزش های فنی و حرفه ای، مهارتی و کاربنیان دیدگاه های روسای واحدهای دانشگاهی به دانشکده های مهارت و کارآفرینی را  دقیقا همان دیدگاه  موجود به سایر دانشکده ها به ویژه دانشکده های علوم پزشکی، توصیف کرد.   
    معاون آموزش های فنی و حرفه ای، مهارتی و کاربنیان ادامه داد: هیات علمی، تجهیزات و کارگاه ها زیر نظر واحد دانشگاهی مربوطه است و استفاده از اعضای هیات علمی واحدها به منظور توسعه رشته های مهارتی می باشد.


    راه اندازی مدرسه عالی مهارتی کارآمد و قوی، ساماندهی رشته های کاردانی در بحث آموزش های رسمی، اجرای نظامنامه آموزش فنی و حرفه ای و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی، راه اندازی هنرستان های مجاور دانشکده های مهارتی و اقدام مطلوب و جدی در راستای توسعه فعالیت های کاربنیان انتظارات مورد نظر معاونت آموزش های فنی و حرفه ای، مهارتی و کاربنیان از دبیران شوراهای نظارت و هماهنگی بود که از سوی دکتر لادن عنوان شد.  
    در ادامه این جلسه دکتر افشون مدیر کل حوزه ریاست سازمان با اشاره به ضرورت پاسخگویی به موقع واحدها به نامه ها و بخشنامه های ارسالی از سوی سازمان،  بر دقت نظر در پاسخگویی ها نیز تاکید کرد.


    مدیر کل حوزه ریاست با اشاره به تصویب آیین نامه نحوه ایجاد و اداره ی امور دانشکده های مهارت و کارآفرینی و نظامنامه ی آموزش های  فنی و حرفه ای و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی از ضرورت مطالعه دقیق و اشراف کامل روسا بر آن، سخن به میان آورد.
    وی نقش مدارس مدارس عالی مهارتی در بحث درآمدزایی را مهم بر شمرد و گفت: باید برای توسعه و گسترش این مدارس با جدیت قدم برداریم.  
    برنامه ریزی برای بازدید از مراکز و برگزاری جلسات حضوری پس از پایان بحران کرونا موضوعی بود که دکتر افشون در خاتمه سخنان خود به آن اشاره کرد.
    سپس کلیپی از مدرسه عالی صنایع خلاق به عنوان یک نمونه اجرایی موفق از مدارس عالی مهارتی در این جلسه پخش شد و حجت السلام و المسلمین ودود مدیر این مرکز از چگونگی فعالیت های این مرکز سخن گفت.


    وی خلاء آموزش های بدون مهارت را علت اصلی راه اندازی این مرکز برشمرد و گفت: ما پس از پیدا کردن این حلقه مفقوده برنامه ریزی کرده و آموزش های خود را آغاز کردیم؛ چرا که دریافتیم فارغ التحصیلان فضاهای آکادمیک ما کمتر پاسخگوی نیازهای روز جامعه هستند.


    وی به نیاز مبرم جامعه امروز به تولید محتواهای فرهنگی و فاخر اشاره کرد و گفت: صنایع خلاق همان صنایع فرهنگی است که خلاقیت محور اصلی آن است. استفاده از اساتید مجرب با شیوه ی تدریس عملی و تولید محور، زودبازده بودن  و هزینه ی پایین آموزش ها از دلائل اصلی موفقیت مجموعه ما بوده است.
    در این جلسه دکتر شاه حسینی رئیس امور راهبری و پایش کیفیت، دکتر کیا سرپرست اداره کل آموزش های فنی و حرفه ای و مهارتی نیز گزارشی از فعالیت های صورت گرفته  ارائه کردند.

     


    سپس دبیران شوراهای نظارت و هماهنگی سما استان های خراسان شمالی، یزد، کرمانشاه، اردبیل و نجف آباد به بیان نقطه نظرات و سوالات خود پرداختند.
     
     

    منبع :  روابط عمومی سما    1399/11/1 16:35


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 485
    4.6/10 (تعداد آرا 14 نفر )