سه شنبه 31 فروردين 1400  /  2021 20 Apr   
ساعت :  16:22 GMT  /  تهران -  20:52
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
ارتباط با مرکز بازرسی
دعای روز

دعای روز هفتم ماه مبارک رمضان

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهمّ اعنّی فیهِ على صِیامِهِ وقیامِهِ وجَنّبنی فیهِ من هَفَواتِهِ وآثامِهِ وارْزُقْنی فیهِ ذِکْرَکَ بِدوامِهِ بتوفیقِکَ یا هادیَ المُضِلّین.

خدایا یارى کن مرا در این روز بر روزه گرفتن و عبـادت و برکنارم دار در آن از بیهودگى و گناهان و روزیم کن در آن یادت را براى همیشه به توفیق خودت اى راهنماى گمراهان

 

با مدارس سما آشنا شوید
مدارس عالی مهارتی
باشگاه پژوهشگران
انستیتو بین المللی زبان های خارجی
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
31 فروردين 1400
   
  2021 Apr 20
    
   7 رمضان 1442
     
    کد پیگیری
    تفاهم نامه همکاری بین معاونت فرهنگی و دانشجویی و معاونت آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی امضا شد/ هر دانشجو یک مهارت
    تفاهم نامه همکاری آموزشی بین معاونت فرهنگی و دانشجویی و معاونت آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی با حضور دکتر جهان بین و دکتر بطحائی صبح امروز در حوزه ی ستادی معاونت آموزش های عمومی و مهارتی امضا شد.


    به گزارش روابط عمومی سما، دکتر جهان بین معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی ضمن ابراز خرسندی از حضور در معاونت آموزش های عمومی و مهارتی، حضور شخصیتی مانند دکتر بطحائی در معاونت آموزش های عمومی و مهارتی را، بسیار اثر بخش در حوزه ی تعلیم و تربیت دانست.


    وی افزود: اساس این است که دانشجو بتواند علم و عمل را با هم تلفیق کند که این امر نیاز به تمهیدات فراوانی از تغییر در شیوه آموزش تا تغییر سرفصل ها و... دارد. جهان بین ادامه داد: راه کوتاه مدت، آموزش های مهارتی در کنار دروس رسمی است و نهادهای دانشجویی مثل بسیج دانشجویی، کانون های فرهنگی و تشکل های اسلامی و دانشجویان مستعد می توانند مجریان دوره های مصوب این تفاهم نامه هستند.
    معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، صنایع خلاق، صنایع نقره و ... را از جمله دورهای مصوب این تفاهم نامه عنوان کرد و گفت: دانشجویان با شرکت در این دوره ها علاوه بر کسب مهارت، اعتماد به نفس نیز پیدا می کنند و در تعیین مسیر  آینده ی شغلی شان نیز مثمر ثمر خواهد بود و با شعار هر دانشجو یک مهارت، باید بتوانیم همه دانشجویان را تحت پوشش قرار دهیم.
    دکتر جهان بین، معاونت فرهنگی و دانشجویی را معاونت زیرساختی برشمرد که ضمن تاثیر فرهنگی بر سایر حوزه ها، باید زمینه را برای تغییرات و تحولات مجموعه آماده کند.
    وی برگزاری این دوره ها را در راستای تحقق شعار هر دانشجو یک مهارت برشمرد و ضمن ابراز خرسندی از آغاز این همکاری مشترک، ابراز امیدواری کرد که امضای این تفاهم نامه سرمنشا خیر و برکت برای همگان باشد
    دکتر بطحائی نیز همزمانی امضای این تفاهم نامه با عید بزرگ مبعث را به فال نیک گرفت و عنوان داشت: حضور معاونت فرهنگی و دانشجویی در این مجموعه، نشان از همدلی و وفاق بخش های مختلف دانشگاه آزاد اسلامی است.
    وی آینده ی آموزش را در سطح جهانی و داخلی در حال تغییر برشمرد و افزود: پیش از این صاحب نظران حوزه علم و دانش، آینده ی آموزش را دستخوش تغییراتی پیش بینی کرده بودند؛ اما با اپیدمی کرونا در جهان، این تغییرات شتاب فزاینده ای گرفته است.
    معاون آموزش های عمومی و مهارتی، آموزش در سطوح  آکادمیک و مدرسه ای را بیشتر متکی به دانش محض برشمرد و ابراز امیدواری کرد: با تدبیر هوشمندانه دکتر طهرانچی و مجموعه ی دانشگاه آزاد اسلامی، آموزش های کاربردی در حال جایگزین شدن به جای آموزش های محض می باشد
    دکتر بطحائی ادامه داد: از اولین اهداف تاسیس آموزشکده ها، تلفیق علم و عمل بود اما به مرور این رویکرد دستخوش تغییر شد تا اینکه با طراحی و راه اندازی دانشکده های مهارت و کارآفرینی و مدارس عالی مهارت، این اتفاق مهم دوباره درحال شکل گیری است.
    دکتر بطحائی با تاکید بر اهمیت و نقش دانشکده های مهارت و کارآفرینی در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در خصوص جهش تولید و ایجاد اشتغال، مجموعه های مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی را دارای قابلیت الگو شدن در سطح کشور برشمرد.

     

    وی همچنین امضای این تفاهم نامه را پله ی آغازین این اقدام بزرگ دانست و پیگیری اجرای مفاد آن را ضروری برشمرد و یادآور شد: با جلوگیری از بروکراسی ها، قوانین و مقررات دست و پاگیر به گونه ای که به اصل کار لطمه ای نخورد؛ باید کار را با سرعت و دقت آغاز کنیم تا ثمرات مفید این حرکت بزرگ فرهنگی را در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی و سما شاهد باشیم.
     

    گفتنی است در پایان این جلسه تفاهم نامه ی مشترک مشتمل بر هشت بند،به امضای طرفین رسید.     
    منبع :  روابط عمومی سما    1399/12/18 17:24


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 273
    0/10 (تعداد آرا 0 نفر )