سه شنبه 31 فروردين 1400  /  2021 20 Apr   
ساعت :  15:54 GMT  /  تهران -  20:24
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
ارتباط با مرکز بازرسی
دعای روز

دعای روز هفتم ماه مبارک رمضان

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهمّ اعنّی فیهِ على صِیامِهِ وقیامِهِ وجَنّبنی فیهِ من هَفَواتِهِ وآثامِهِ وارْزُقْنی فیهِ ذِکْرَکَ بِدوامِهِ بتوفیقِکَ یا هادیَ المُضِلّین.

خدایا یارى کن مرا در این روز بر روزه گرفتن و عبـادت و برکنارم دار در آن از بیهودگى و گناهان و روزیم کن در آن یادت را براى همیشه به توفیق خودت اى راهنماى گمراهان

 

با مدارس سما آشنا شوید
مدارس عالی مهارتی
باشگاه پژوهشگران
انستیتو بین المللی زبان های خارجی
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
31 فروردين 1400
   
  2021 Apr 20
    
   7 رمضان 1442
     
    کد پیگیری
    رفع بخشی از مشکلات مالی واحدهای دانشگاهی با ایجاد مدارس عالی مهارتی

    معاون آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، مهارتی و کاربنیان سازمان سما گفت: مدارس عالی مهارتی می‌توانند بخشی از مشکلات مالی واحدهای دانشگاهی و معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی را برطرف کنند.
     


     

    به گزارش روابط عمومی سما، علیرضا لادن‌مقدم در جلسه هم‌اندیشی راه‌اندازی مدارس عالی مهارتی استان کهگیلویه و بویراحمد‎ با توجه به تأکید مقام معظم رهبری درباره مهارت‌آموزی اظهار کرد: نخستین گام در اهمیت مهارت‌آموزی را مقام معظم رهبری داشته‌اند و تأکید فراوان در حرکت به سمت مهارت‌آموزی دارند.

    وی افزود: مقام معظم رهبری در جمع کارآفرینان کشور فرموده‌اند «يکى از کارهاى ديگرى هم که يادداشت کردم که برعهده‏ مسئولان دولتى است، توسعه‏ مهارت‌هاست. اين هنرستان‌هاى فنى و صنعتى، اين دانشگاه‌هاى علمى- کاربردى، اين فنى‌وحرفه‌ای‌ها، آموزشکده‏‌هاى فنى‌وحرفه‏‌اى بايد توسعه پيدا کنند. ما به علم احتياج داريم؛ اما به پنجه‏ کارآمد هم احتياج داريم. يکى از کارهاى اساسى به‌نظر من اين است که در زمينه صنعت و کشاورزى بايستى کار کنيم».

    معاون آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، مهارتی و کاربنیان سازمان سما با بیان اینکه این فرمان مقام معظم رهبری تکلیف ما را سنگین‌تر می‌کند با توجه به اصرار و تأکید فراوان دکتر ولایتی، دکتر طهرانچی و مهندس بطحایی در زمینه عملیاتی‌شدن فرآیند مهارت‌آموزی، نظام‌نامه آموزش‌های فنی‌و‌حرفه‌ای و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی را یادآور شد و به بیان کلیات مأموریت تعریف‌شده در این نظام‌نامه پرداخت

    لادن‌مقدم بیان کرد: از اصلی‌ترین رئوس این نظام‌نامه می‌توان تبدیل و ارتقای آموزشکده‌های فعلی فنی‌وحرفه‌ای سما به دانشکده‌های مهارت و کارآفرینی را نام برد.

    وی با تشریح وضعیت فعلی دانشگاه آزاد اسلامی و دستور ویژه دکتر طهرانچی مبنی‌بر راه‌اندازی مدارس عالی مهارتی خاطرنشان کرد: مدارس عالی مهارتی می‌توانند بخشی از مشکلات مالی واحدهای دانشگاهی و معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی واحدهای دانشگاهی کشور را برطرف کنند.

    این مقام مسئول، فعالیت‌های کاربنیان و هنرستان‌های در جوار آموزشکده‌ها، دانشکده‌های مهارت و کارآفرینی و واحدهای دانشگاهی را یادآور شد و از رؤسای واحدهای استانی خواست که همه این موارد در دستورکار قرار داده و با جدیت پیگیری کنند.
     

    بهترین کار این است که با توسعه مهارت‌آموزی کسب درآمد کنیم

    سرپرست امور راهبری و پایش کیفیت معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی هم توضیح داد: براساس تأکید دکتر طهرانچی، دانشگاه آزاد اسلامی دانشگاه حل مسئله است و بهترین کار این است که با توسعه مهارت‌آموزی کسب درآمد کنیم.

    محمد شاه‌حسینی به تشریح جزئیات بخشنامه‌های صادرشده و شیوه‌نامه‌های مربوط به نظام‌نامه آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای و مهارتی دانش‌بنیان پرداخت و با توجه به ظرفیت‌ها و توانایی‌های دانشگاه آزاد اسلامی در استان‌ها بیان کرد: بهترین کار این است که با توسعه مهارت‌آموزی و کسب درآمد از مدارس عالی مهارتی گامی در بهبود معیشت استادان و کارکنان دانشگاه برداریم.

    سرپرست امور راهبردی و پایش کیفیت معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد به تشریح شیوه‌نامه فعالیت‌های کاربنیان، مدرسه عالی مهارتی، مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی، هنرستان جوار و آیین‌نامه مربوط به تبدیل و ارتقای آموزشکده‌ها به دانشکده‌های مهارت و کارآفرینی پرداخت و به سؤال حاضران درباره موارد طرح‌شده پاسخ داد.

    کرم جانی‌پور دبیر هیئت امنا و سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد هم با بیان اینکه با توجه به دستور اکید دکتر طهرانچی، ایجاد مدارس عالی مهارتی باید مدنظر قرار گیرد و به مرحله اجرا درآید، آن را یکی از راه‌های برون‌رفت از اتکا به شهریه دانشجو دانست و توجه به ایجاد مهارت و کارآفرینی می‌تواند زمینه‌ساز تربیت جوانانی آشنا به فنون مختلف و مورد نیاز بازار کار باشد.     

    منبع :  روابط عمومی سما    1399/12/19 12:57


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 314
    0/10 (تعداد آرا 0 نفر )