سه شنبه 31 فروردين 1400  /  2021 20 Apr   
ساعت :  15:33 GMT  /  تهران -  20:03
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
ارتباط با مرکز بازرسی
دعای روز

دعای روز هفتم ماه مبارک رمضان

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهمّ اعنّی فیهِ على صِیامِهِ وقیامِهِ وجَنّبنی فیهِ من هَفَواتِهِ وآثامِهِ وارْزُقْنی فیهِ ذِکْرَکَ بِدوامِهِ بتوفیقِکَ یا هادیَ المُضِلّین.

خدایا یارى کن مرا در این روز بر روزه گرفتن و عبـادت و برکنارم دار در آن از بیهودگى و گناهان و روزیم کن در آن یادت را براى همیشه به توفیق خودت اى راهنماى گمراهان

 

با مدارس سما آشنا شوید
مدارس عالی مهارتی
باشگاه پژوهشگران
انستیتو بین المللی زبان های خارجی
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
31 فروردين 1400
   
  2021 Apr 20
    
   7 رمضان 1442
     
    کد پیگیری
    دانشجوی تربیت بدنی سمای شهرکرد، قهرمان مسابقات پاورلیفتینگ استان چهارمحال و بختیاری شد

    دانشجوی تربیت بدنی آموزشکده سمای دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد و قهرمان رشته پاورلیفتینگ معتقد است که حمایت، نگرش و دیدگاه صحیح مسئولان و رؤسای دانشگاه به ورزش، باعث تسهیل فعالیت‌های ورزشی دانشجویان می‌شود.
     


     

    به گزارش روابط عمومی سما، مسابقات پاورلیفتینگ، پرس سینه و ددلیفت قهرمانی دانشجویان استان چهارمحال و بختیاری با حضور ۵۰ شرکت‌کننده در قالب ۶ تیم به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد و آموزشکده سمای این دانشگاه برگزار شد و با برتری واحد شهرکرد به کار خود پایان داد.

    این دوره از مسابقات با شرکت دانشجویانی از دانشگاه‌­های علوم پزشکی، پیام نور، علمی-کاربردی، دانشگاه آزاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری، دانشگاه شهرکرد و دانشگاه فرهنگیان به میزبانی واحد شهرکرد و آموزشکده سما به نام یادواره سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در مجموعه ورزشی سمای دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد برگزار شد.

    تیم دانشگاه آزاد اسلامی چهارمحال و بختیاری با کسب ۶۰ امتیاز مقام نخست، تیم دانشگاه علمی-کاربردی با کسب ۲۹ امتیاز مقام دوم و تیم دانشگاه پیام نور شهرکرد با کسب ۲۵ امتیاز مقام سوم این دوره از مسابقات را به دست آوردند.

    مسابقات انتخابی تیم ملی دانشجویان در این رشته ورزشی اردیبهشت ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد که تیم دانشجویان استان چهارمحال و بختیاری مدافع عنوان قهرمانی است. مسابقات پاورلیفتینگ دانشجویان جهان نیز تیر ۱۴۰۰ در کشور بلاروس برگزار خواهد شد که چند نفر از پاورلیفترهای استان چهارمحال و بختیاری در تیم ملی حضور خواهند داشت.

    مهزیار انصاری، دانشجوی تربیت بدنی آموزشکده سمای دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد قهرمان مسابقات پاورلیفتینگ استان چهارمحال و بختیاری شد.

    همین مناسبت با انصاری درباره محاسن و تأثیر ورزش در زندگی، درس و دانشگاه، ورزش دانشگاهی، برنامه‌های آینده و ... گفت‌وگو کرده ا که با هم می‌خوانیم.

    جناب انصاری خودتان را معرفی کنید و برایمان بگویید که چقدر ورزش را در زندگی مؤثر می‌دانید؟

    انصاری: مهزیار انصاری دانشجوی رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی آموزشکده سمای دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد و متولد فروردین ۱۳۷۸ در اهواز هستم.

    مسئول و مربی انجمن پاورلیفتینگ و ددلیفت و پرس سینه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی و واحد سما,  نویسنده، داور ملی و مربی بدنسازی و پاورلیفتینگ، قهرمان چند دوره مسابقات و اورال کشوری، قهرمان آسیا و خادم ورزشکاران رشته پاورلیفتینگ هستم.

    در جواب بخش دوم پرسش شما باید بگویم که ورزش جزئی از ارکان اصلی زندگی است که انسان را به سمت راه سعادت سوق خواهد داد و تأثیر بسزایی در مسیر زندگی هر فرد دارد و از لحاظ جسمی و ذهنی باعت رشد تکاملی در فرد است. ورزش را به همه افراد در هر سن و شرایطی برای زندگی بهتر و سالم‌تر با آرامش خاطری بیشتر پیشنهاد می‌دهم.

    انگیزه شما از ورزش‌کردن چیست؟

    انصاری: انگیزه‌ام از ورزش کسب سلامتی و رقابتی عادلانه در راه قهرمانی و حرفه‌ای بودن در یک جریان با مدیریتی صحیح اعم از برنامه‌ریزی و استمرار و تلاش برای اهداف والاتری در مسیر سربلندی و پیشرفت سرزمینم در میدان‌های بین‌المللی و برافراشته کردن پرچم مقدس ایران در میدان‌های ورزشی و بین‌المللی و تعلیم و تربیت ورزشکارانی با اخلاق پهلوانی است.

    ورزش دانشجویی در کشور ما چه جایگاهی دارد؟

    انصاری: خوشبختانه از طرف مسئولان ورزش پاورلیفتینگ در کشور از طرف «آقای فرشید سلطانی» رئیس کنفدراسیون آسیا و «دکتر عبدالمهدی نصیرزاده» رئیس فدراسیون پرورش اندام و بدنسازی به سمت پیشرفت و توسعه اهداف ورزشی سوق پیدا کرده است و محیطی سالم برای ورزشکاران دانشجو ایجاد شده تا رقابتی سالم و دور از حواشی برگزار شود.

     تاکنون موفق به کسب چه مقام‌های استانی و کشوری شده‌اید؟

    انصاری: تاکنون عنوان‌های متعدد در رشته ورزشی پاورلیفتینگ و بدنسازی استانی، کشوری و چندجانبه و سه مدال طلای مسابقات پاورلیفتینگ آسیایی هندوستان را کسب کرده و سه دوره در تیم ملی حضور داشته و به دو مسابقه جهانی هم دعوت شده‌ام؛ اما شرایط اعزام مهیا نشد.

          

     از درس و دانشگاه‌‌تان بگویید و به‌عنوان یک ورزشکار حرفه‌ای وظیفه مسئولان مقابل ورزش دانشجویان را چه می‌دانید؟

    انصاری: دانشجوی رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی هستم و خوشبختانه همیشه حمایت‌های همه‌جانبه مسئولان دانشگاه با دانشجویان ورزشکار صورت پذیرفته است.

    نگرش و دیدگاه مسئولان و رؤسای دانشگاه در ورزش، باعث تسهیل در فعالیت‌های ورزشی دانشجویان می‌شود.

    یقینا زمانی که با مقام‌ها و رتبه‌‌هایتان پرچم ایران را در مسابقات به اهتزاز درمی‌آورید خوشحال بوده و حال خوبی داشته‌اید، از احساستان برای ما هم بگویید.

    انصاری: حسی که زمان برافراشته شدن پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در مسابقات مختلف داشته‌ام، وصف‌ناپذیر است و زبان از بیان آن قاصر است و از نگاهی که سایر ورزشکاران کشورهای دیگر به سوی پرچم کشورم داشتند در پوست خود نمی‌گنجیدم و احساس غرور ملی داشتم؛ چراکه ایرانیان همیشه و در زمینه‌های ورزشی، علمی، فرهنگی و ... زبانزد بوده‌اند.

     از چه سنی به سراغ پاورلیفتینگ رفتید و نخستین مربی شما چه کسی بود؟

    انصاری: در کودکی به ورزش کشتی می‌پرداختم  و بعد با رشته پرورش اندام آشنا شدم و به ورزش‌های قدرتی سوق پیدا کردم و در رشته پاورلیفتینگ ورود کردم، کماکان هشت سال است که به‌صورت حرفه‌ای در این رشته فعال هستم.

    فردین مردانی قهرمان پرورش اندام کشور مربی پرورش اندام من بوده و در ادامه صادق صالحی مسئول کمیته و انجمن دانشجویان پاورلیفتینگ و ددلیفت استان چهارمحال و بختیاری و داور و قهرمان چند دوره مسابقات بین‌المللی (آسیا و آفریقا) قبول زحمت کرد و همچنان در محضر او تجربه کسب می‌کنم.

     کدام مسئول یا مربی برای شما بیشتر از بقیه تلاش کرده است؟

    انصاری: صادق صالحی استاد بزرگوار و مربی خوش‌فکر همیشه لطف زیادی در حق بنده داشته و مجدانه پیگیر تمام مسائل ورزشی من هست و پدر و مادرم که همیشه پشتیبان من هستند در مسیر موفقیت ورزشی من تلاش کرده‌اند.

    از استادان و مسئولان استان و کشور، فرشید سلطانی رئیس کنفدراسیون آسیا و عضو  اجرایی هیئت رئیسه فدراسیون جهانی(IPF) ...و عبدالمهدی نصیرزاده، رئیس فدراسیون بدنسازی پرورش اندام، ابراهیم رحیمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری و شهرکرد، حیدرعلی رئیسی معاون دانشگاه و رئیس آموزشکده سما واحد شهرکرد، علی همتیان مسئول تربیت بدنی دانشگاه آزاد شهرکرد و حجت‌الاسلام اکبری مسئول فرهنگی دانشکده سمای شهرکرد که در موفقیت‌های ورزشی من نقش داشته‌اند، تشکر می‌کنم.

     اکنون چه برنامه‌ای دارید و آیا مسابقاتی را پیش رو دارید؟

    انصاری: اردیبهشت ۱۴۰۰ با ۱۰۰ درصد آمادگی در تیم ملی حضور یافته و با توافق اعضای کمیته فنی و در صورت انتخاب در مسابقات پاورلیفتینگ دانشجویان جهان در کشور بلاروس حضور خواهم داشت.

     توصیه شما به جوانان همسن و سال خود و جویای نام چیست؟

    انصاری: امام خمینی (ره) فرمودند: مملکت ما همان طوری که به علما و دانشمندان احتیاج دارد، به این‏‎ ‎‏قدرت شما (جوانان) هم احتیاج دارد. این قدرت وقتی با ایمان باشد، وقتی که‏‎ ‎‏زورخانه با قرآن باشد، با ایمان باشد، پشتوانۀ یک ملت است. وقتی‏‎ ‎‏قهرمان‌ها، قهرمان‌های اسلامی باشند، پشتوانۀ یک ملت هستند؛‏‎ ‎‏بازوی یک ملت هستند.

     و کلام آخر ...

    کلامم را با جمله‌ای از مقام معظم رهبری به پایان می‌رسانم. ایشان می‌فرمایند: «هر ورزشکار قهرمانِ ما که در عرصه‌ای از عرصه‌های ورزش حضور پیدا می‌کند و چشم‌هایی را در سرتاسر دنیا به سوی خود جلب می‌کند، در واقع ترجمه‌ای است از احساسات ملی و هویت اسلامی کشور و ملت ما؛ هرچه در این زمینه‌ها تلاش کنید، تلاشِ باارزشی کرده‌اید.»
    مسرورم که عضو کوچکی از برگزارکنندگان مسابقات ورزشی دانشجویان دانشگاه‌های استان چهارمحال و بختیاری در رشته پاورلیفتینگ و پرس سینه و ددلیفت و بدنسازی بودم و مسابقه‌ای مزین به نام سردار دل‌ها یادواره شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در اسفند ۹۹ با برتری تیم دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد برگزار کردیم؛ چراکه مقام معظم رهبری فرمودند: «امروز فضیلت زنده نگه‌داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست.
     

    منبع :  روابط عمومی سما    1399/12/19 13:30


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 96
    0/10 (تعداد آرا 0 نفر )