سه شنبه 31 فروردين 1400  /  2021 20 Apr   
ساعت :  16:38 GMT  /  تهران -  21:08
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
ارتباط با مرکز بازرسی
دعای روز

دعای روز هفتم ماه مبارک رمضان

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهمّ اعنّی فیهِ على صِیامِهِ وقیامِهِ وجَنّبنی فیهِ من هَفَواتِهِ وآثامِهِ وارْزُقْنی فیهِ ذِکْرَکَ بِدوامِهِ بتوفیقِکَ یا هادیَ المُضِلّین.

خدایا یارى کن مرا در این روز بر روزه گرفتن و عبـادت و برکنارم دار در آن از بیهودگى و گناهان و روزیم کن در آن یادت را براى همیشه به توفیق خودت اى راهنماى گمراهان

 

با مدارس سما آشنا شوید
مدارس عالی مهارتی
باشگاه پژوهشگران
انستیتو بین المللی زبان های خارجی
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
31 فروردين 1400
   
  2021 Apr 20
    
   7 رمضان 1442
     
    کد پیگیری
    توسعه مراکز مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی در دانشگاه آزاد اسلامی
    معاون آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، مهارتی و کاربنیان سازمان سما گفت: اولویت کار ما در سال ۱۴۰۰ توسعه مراکز مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی با هدف کسب درآمدهای غیرشهریه‌ای خواهد بود.
    نشست جلسه شورای نظارت و هماهنگی سمای استان کرمان با حضور علیرضا لادن‌مقدم معاون آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، مهارتی و کاربنیان سازمان سما، سید حاتم مهدوی نور، علیرضا منظری توکلی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان، مجید خزاعی دبیر شورای نظارت و هماهنگی سمای استان کرمان و جمعی از اعضای شورا با محور «بررسی مدارس عالی مهارتی» برگزار شد.


    معاون آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، مهارتی و کاربنیان سازمان سما گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری برای رواج مهارت‌آموزی در دانشگاه‌ها، دانشگاه آزاد اسلامی با تبدیل معاونت سما به معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی به دنبال  تحقق شعار «هر دانشجو یک مهارت» است.

    لادن‌مقدم با بیان اینکه آموزش‌های عمومی و مهارتی از دو بخش رسمی و غیررسمی تشکیل شده است، اضافه کرد: در بخش آموزش رسمی براساس طرح آمایش و با هماهنگی شورای گسترش و برنامه‌ریزی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی بیش از ۶۰ رشته مطابق با سرفصل‌های دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای و علمی و کاربردی در مقاطع کاردانی حرفه‌ای، کاردانی فنی، کارشناسی حرفه‌ای و کارشناسی فنی در نظر گرفته شده است.
     

    انعقاد تفاهم‌نامه سازمان‌های سما و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای

    وی عنوان کرد: بخش آموزش غیررسمی در قالب مدارس عالی مهارتی، فعالیت‌های کاربنیان و آموزش‌های آزاد فنی و حرفه‌ای خواهد بود که براساس دستورالعمل سازمان فنی و حرفه‌ای پیش‌نیاز بخش آموزش‌های غیررسمی در هر دانشگاه داشتن مرکز مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی است. 

    معاون آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، مهارتی و کاربنیان سازمان سما تأکید کرد: در راستای اجرای اهداف عالی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، اولویت کار ما در سال ۱۴۰۰، توسعه مراکز مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، «هر واحد دانشگاهی، یک مدرسه عالی مهارتی، یک فعالیت کاربنیان و یک آموزش آزاد» با هدف کسب درآمدهای غیرشهریه‌ای خواهد بود.

    لادن‌مقدم از انعقاد تفاهم‌نامه سازمان سما با سازمان آموزش‌های فنی و حرفه‌ای خبر داد و توضیح داد: طبق این تفاهم‌نامه افرادی که دوره‌های مهارت‌آموزی را می‌گذرانند، می‌توانند برای اخذ مدرک آکادمیک و گذراندن آموزش‌های رسمی معادل‌سازی کنند.

    وی مطرح کرد: همچنین برای مهارت‌آموزان آموزش‌های غیررسمی صلاحیت شغلی صادر می‌شود و در زمینه برون‌مرزی نیز امکان فعالیت مشترک با همسایگان در زمینه پرورش نیروهای ماهر و تکنسین برای آنها مهیا شده است.     لادن‌مقدم درباره ساختار معاونت‌های آموزش‌های عمومی و مهارتی متذکر شد: آموزش‌های مهارتی بهترین مسیر برای درآمدزایی غیرشهریه‌ای واحدهای دانشگاهی بوده و ساختار مدیریت همانند معاونت علوم پزشکی است.

    وی تبیین کرد: در این راستا درآمدها، تأمین تجهیزات و امکانات متعلق به واحدهای دانشگاهی و مدیریت، سیاست‌گذاری، رفع مشکلات آموزشی برعهده معاونین مهارتی است.

    معاون آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، مهارتی و کاربنیان سازمان سما با بیان اینکه چشم‌انداز امیدبخشی برای سمای استان کرمان به‌واسطه حضور دکتر منظری توکلی و پیگیری‌های دکتر خزاعی متصور هستم، ابراز امیدواری کرد که به‌زودی شاهد رشد و تعالی سمای استان کرمان باشیم.     


    منبع :  روابط عمومی سما    1399/12/22 12:57


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 237
    0/10 (تعداد آرا 0 نفر )