چهارشنبه 31 شهريور 1400  /  2021 22 Sep   
ساعت :  23:34 GMT  /  تهران -  3:04
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
ارتباط با مرکز بازرسی
دعای روز
با مدارس سما آشنا شوید
مدارس عالی مهارتی
باشگاه پژوهشگران
انستیتو بین المللی زبان های خارجی
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
31 شهريور 1400
   
  2021 Sep 22
    
   14 صفر 1443
     
    کد پیگیری
    راه‌اندازی نخستین مدرسه عالی مهارتی کسب و کار خانگی در نجف‌آباد
    شهلا روزبهانی در هجدهمین جلسه شورای نظارت و هماهنگی سمای دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد با اشاره به تحولات ساختاری اخیر در زمینه تبدیل و ارتقای آموزشکده‌های فنی و حرفه ای سما به دانشکده‌های مهارت و کارآفرینی اظهار کرد: این تغییر رویکرد به‌عنوان یک رویداد ملی به‌منظور استفاده از ظرفیت‌های جدید در توسعه مهارت‌آموزی و فراهم شدن زمینه اشتغال فارغ‌التحصیلان این دانشکده از ابتدای سال تحصیلی آینده اجرایی خواهد شد.
     وی افزود: این تحول به‌دلیل ارتقای جایگاه آموزشکده‌ها به دانشکده، اتفاق ارزشمندی است و توسعه مهارت‌های کارآفرینی با رویکرد و اهداف مشخص، محور فعالیت این دانشکده‌ها خواهد بود.

    به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش های عمومی و مهارتی، معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد با اشاره به اینکه مدارس عالی مهارتی یکی از ارکان مهم دانشکده‌های مهارت و کارآفرینی است، گفت: تاکنون دو مدرسه عالی مهارتی در این واحد دانشگاهی مجوز فعالیت گرفته‌اند و تأسیس مدرسه عالی مهارتی کسب و کار خانگی به‌عنوان نخستین مدرسه در این زمینه در کشور و سومین مدرسه عالی مهارتی واحد نجف‌آباد خواهد بود.

    لزوم توجه به اقتصاد ناشی از کسب و کار خانگی

    روزبهانی افزود: توجه به اقتصاد ناشی از کسب و کار خانگی یکی از ارکان اقتصاد کشورهای مختلف به‌خصوص در کشورهای توسعه‌یافته است که می‌تواند بخش بزرگی از جمعیت هر کشور را در جهت توسعه اقتصادی به کار گیرد.
    وی مطرح کرد: راه‌اندازی مدرسه عالی مهارتی کسب و کار خانگی می‌تواند با توانمندسازی قشر جوان و همچنین زنان خانه‌دار، عملاً آنان را وارد چرخه اقتصادی کشور کند.
    معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد، مهارت‌افزایی و ارتقای دانش حرفه‌ای در زمینه کسب و کارهای خانگی، حمایت از مشاغل کوچک خانگی و دانش‌بنیان بر مبنای کاهش نرخ بیکاری، رشد و توسعه مدرسه عالی در رشته‌های مرتبط با حوزه کسب و کار، کارآفرینی در افق بلندمدت و مشارکت در رشد و توسعه اقتصادی استان اصفهان را از چشم‌اندازهای مدرسه عالی مهارتی کسب وکارهای خانگی عنوان کرد.
    روزبهانی، توجه به نیاز بازار کار در حوزه کسب و کارهای خانگی، آموزش عمومی و تخصصی افراد جامعه در ابعاد مختلف مشاغل خانگی، تربیت نیروی متخصص در رشته‌های مختلف با توجه به نیاز جامعه، توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، معلولان و سایر گروه‌های آسیب‌دیده اجتماعی به‌منظور راه اندازی کارگاه‌های خوداشتغال و ادای مسئولیت اجتماعی مجموعه به‌عنوان یک واحد علمی و دانشگاهی در راستای افزایش سواد شغلی، ارتباطی، تربیتی، تحلیلی و علمی عموم افراد جامعه را از مأموریت‌های مدرسه عالی مهارتی کسب و کارهای خانگی برشمرد
     

    منبع :  خبرگزاری آنا    1400/4/26 08:22


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 215
    0/10 (تعداد آرا 0 نفر )