چهارشنبه 31 شهريور 1400  /  2021 22 Sep   
ساعت :  22:31 GMT  /  تهران -  2:01
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
ارتباط با مرکز بازرسی
دعای روز
با مدارس سما آشنا شوید
مدارس عالی مهارتی
باشگاه پژوهشگران
انستیتو بین المللی زبان های خارجی
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
31 شهريور 1400
   
  2021 Sep 22
    
   14 صفر 1443
     
    کد پیگیری
    پیام تبریک سید محمد بطحائی به مناسبت آغاز هفته ی مهارت/ گسترش نهضت مهارت آموزی سرآغازی برای اشتغال پایدار و مولد است
    سید محمد بطحائی معاون دانشگاه و رئیس سازمان سما در پیامی فرا رسیدن هفته ی ملی مهارت را تبریک گفت. در متن پیام ایشان آمده است...
     
    به نام خدا
     
    زیستن پس از نیازهای اولیه و مادی و نیازهای ثانویه و معنوی به مفهومی به نام مهارت نیازمند است و چه بسا پرداختن بدان نیازها و برآوردن آنها نیز، نیازمند مهارت است؛ مهارت اشاره به توانایی هایی دارد که الزاما ذاتی نیستند اما قابل پرورش هستند که به ویژه در نحوه ی انجام وظیفه ی فرد و نه در توانایی های بالقوه ی او انعکاس می یابند.
    در این میان مفهوم بالاتری به نام شایستگی یعنی انطباق مهارت با درخواست و نیاز بازار و جامعه ، جایگاهی والاتر را برای این مهم به وجود آورده است به گونه ای که این مفهوم اصل و اساس مهارت آموزی در دنیای امروز شده است.
    بر این اساس ، معاونت آموزش های عمومی و مهارتی، پرورش و گسترش مهارت را از مهم ترین محورهای ماموریت خود تعریف کرده است؛ تا در مسیر آموزش و پرورش جوانان این مرز و بوم که از اهداف کلی این معاونت می باشد، به این مهم نیز دست یابد.
    معاونت آموزش های عمومی و مهارتی در این مسیر دشوار به دستاوردهای مهمی نیز دست یافته است که از آن جمله می توان به راه اندازی دانشکده های مهارت و کارآفرینی و مدارس عالی مهارت در برخی از استان ها، اشاره نمود و باید خاطر نشان کرد که نهضت ملی مهارت آموزی در دانشگاه آزاد اسلامی با عزمی راسخ و تلاشی خستگی ناپذیر، پر توان ادامه خواهد داشت.
    در سالی که با رهنمود های مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به عنوان سال"«تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها" نامگذاری شده است؛ گسترش نهضت مهارت آموزی می تواند سرآغازی برای اشتغال پایدار و مولد باشد.
    حال در آستانه ی فرا رسیدن هفته و روز ملی مهارت، اینجانب وظیفه ی خود می دانم به عنوان یکی از خدمتگزاران حوزه ی پرورش و توسعه ی مهارت ها، این روز را به همه ی فعالان این عرصه به ویژه به همکاران گرامی دانشگاه آزاد اسلامی و معاونت آموزش های عمومی و مهارتی و سازمان سما تبریک و تهنیت عرض نموده و از تلاش های بی شائبه شان سپاسگزاری نمایم.
    امید است دست در دست یکدیگر و شانه به شانه ی هم، در مسیر مهارت آموزی و تربیت نیروهای ماهر، خلاق و کارآفرین برای رشد و شکوفایی هرچه بیشتر میهن عزیزمان، گام های موثری برداریم.
    سید محمد بطحائی
    معاون دانشگاه و رئیس سازمان سما


     
    منبع :  روابط عمومی معاونت آموزش های عمومی و مهارتی    1400/5/2 13:20


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 141
    0/10 (تعداد آرا 0 نفر )