چهارشنبه 31 شهريور 1400  /  2021 22 Sep   
ساعت :  22:26 GMT  /  تهران -  1:56
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
ارتباط با مرکز بازرسی
دعای روز
با مدارس سما آشنا شوید
مدارس عالی مهارتی
باشگاه پژوهشگران
انستیتو بین المللی زبان های خارجی
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
31 شهريور 1400
   
  2021 Sep 22
    
   14 صفر 1443
     
    کد پیگیری
    دکتر لادن مقدم: مصوبات شورای گسترش، آمایش، برنامه ریزی و کارآفرینی دانشگاه آزاد اسلامی، گامی به سوی تسهیلگری چرخه ی مهارت آموزی است
    دکتر علیرضا لادن مقدم معاون آموزش های فنی و حرفه ای، مهارتی و کاربنیان از مصوبات دوازدهمین جلسه ی شورای گسترش، آمایش، برنامه ریزی و کارآفرینی دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان مولفه های تسهیلگر فرایندهای مهارت آموزی یاد کرد.
    به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش های عمومی و مهارتی، دکتر لادن مقدم از اختیار وزارت علوم ، فناوری و تحقیقات به شورای گسترش، آمایش، برنامه ریزی و کارآفرینی دانشگاه آزاد اسلامی  درخصوص تاسیس و جابه جایی رشته های کارشناسی خبر داد و خاطر نشان کرد: بر همین اساس پیشنهاد معاونت آموزش های عمومی و مهارتی برای تاسیس رشته های کاردانی جدید و جابه جایی رشته های کم متقاضی در دوازدهمین جلسه ی شورای گسترش، آمایش، برنامه ریزی و کارآفرینی دانشگاه آزاد اسلامی مورد موافقت قرار گرفت.
    وی ادامه داد: همچنین پیشنهاد تاسیس تعدادی رشته کارشناسی ناپیوسته مهارتی در این شورا مورد تایید قرار گرفت و مصوب شد مکاتبات لازم در این خصوص با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صورت گیرد.
    تعیین مراکز کاربنیان و سراهای نوآوری به عنوان مراکزی برای گذراندن دوره های کارورزی دانشجویان از دیگر مصوبات این جلسه از سوی دکتر لادن عنوان شد و افزود: مراکز کاربنیان تولیدی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد که بر اساس مصوبه ی این جلسه دانشجویان می توانند دوره ی کارورزی خود را در آنجا طی کنند و علاوه بر آن حق الزحمه ای نیز دریافت نمایند.
    دکتر لادن همجواری این مراکز با دانشگاه و نظارت مستقیم اساتید مربوطه بر فرایند کارورزی دانشجویان را امتیاز ویژه ای برای دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی و فرصتی برای تمرین عملی آموخته های تئوری شان برشمرد.

     

     

    بررسی ساختار دانشکده های موضوعی مصوبه ی بعدی این جلسه بود که معاون معاون آموزش های فنی و حرفه ای، مهارتی و کاربنیان در این خصوص یادآور شد: بررسی ساختار کلی دانشکده های موضوعی دانشگاه در این جلسه طرح و مقرر شد معاونت های موضوعی نسبت به ارائه طرح های پیشنهادی و اخذ موافقت اصولی از شورا برای عناوین دانشکده ها اقدام نماند.
     دکتر لادن مقدم افزود: شرایط و ضوابط دانشکده های مذکور پس از تایید به استان ها ابلاغ خواهد شد تا در صورت احراز نسبت به اخذ مجوز در یکی از واحدهای استان، اقدام شود.
    معاون آموزش های فنی و حرفه ای، مهارتی و کاربنیان در خصوص دانشکده های مهارت و کارآفرینی یادآور شد:  ساختار کلی این دانشکده ها و ضوابط و شرائط تاسیس آن مورد تایید شورای معاونان دانشگاه آزاد اسلامی قرار گرفته است و ریاست عالی دانشگاه نیز آن را ابلاغ کرده است.
    وی در خاتمه یادآور شد: در این جلسه مقرر شده است معاونت های موضوعی پیشنهاد عناوین دانشکده های موضوعی(حداکثر تا بیست عنوان) را برای یک دوره پنج ساله با نگاه تولید دانش، مهارت و حل مسئله ضمن بیان الزامات و ماموریت های خرد و کلان، تعیین افق تحقیقاتی و حل مسئله ، ساختار دانشکده و گروه های مربوط،  اغلام حداقل تعداد دانشجویان ، چگونگی استفاده از زیست بوم فناوری و نوآوری و .... ارائه نمایند.
     
     

     

    منبع :  روابط عمومی معاونت آموزش های عمومی و مهارتی    1400/6/8 15:34


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 372
    0/10 (تعداد آرا 0 نفر )