چهارشنبه 31 شهريور 1400  /  2021 22 Sep   
ساعت :  0:10 GMT  /  تهران -  3:40
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
ارتباط با مرکز بازرسی
دعای روز
با مدارس سما آشنا شوید
مدارس عالی مهارتی
باشگاه پژوهشگران
انستیتو بین المللی زبان های خارجی
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
31 شهريور 1400
   
  2021 Sep 22
    
   14 صفر 1443
     
    کد پیگیری
    توسعه شتابان مدارس عالی مهارت
    تعداد  طرح های کسب وکار تاسیس  و راه­ اندازی مدرسه عالی مهارت به عدد 100 رسید.
     به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش های عمومی و مهارتی سما، از ضرورت ها و الزامات رشد و توسعه اقتصادی برای ایجاد مهارت های لازم، سرمایه انسانی است و در این میان آموزش های فنی و حرفه ای تلفیقی از علم، فن و هنر بوده و نقش بسیار مهمی در تأمین نیروی انسانی کارآمد ایفا و مضمونی توسعه ای دارد.
    هدف از این آموزش ها، افزایش توانایی های دانش، مهارت و قدرت درک افراد و انجام مطلوب تر کار در محدوده وظایف شغلی است و انتظار می رود دانشگاه آزاد اسلامی با ارائه آموزش های مهارتی بتواند نقش بسزایی در تربیت نیروی تکنسین ماهر و کاهش بیکاری ایفا کند.
    به همین علت است که با توجه به برنامه ششم توسعه یکی از اولویت های مهم دانشگاه آزاد اسلامی سرمایه گذاری و  توسعه و گسترش آموزش های مهارت محور در قالب مدارس عالی مهارت است.
    شیوه نامه تأسیس مدارس عالی مهارت در تاریخ 1399/2/20 توسط ریاست عالیه دانشگاه ابلاغ و شورای تخصصی مدارس عالی مهارت تشکیل شد.
     بنابه گفته وحید گودرزی سرپرست مدیریت آموزش های آزاد و فعالیت های کاربنیان از بهمن ماه سال 1399 با توجه به سیاست های جدید معاونت آموزش های فنی و حرفه ای و مهارتی،  سرعت بخشیدن به توسعه مدارس مهارت عالی با توجه به اصل آمایش سرزمین و بازدیدهای میدانی در دستور کار قرارگرفت. لذا تا کنون در مجموع 100 طرح کسب و کار پیشنهادی مدرسه عالی مهارت در حوزه های آموزش تخصصی صنعت خدمات هنر و کشاورزی جهت بررسی به این معاونت ارسال گردیده که کلیه طرح ها پس از بررسی و  بازبینی چند باره  و رفع ایرادات احتمالی ، جهت بررسی در  شورای تخصصی مدارس عالی مهارت برای  اخذ مجوز راه اندازی ارسال می شوند.
    دوره های مدارس عالی مهارت دانشگاه آزاد اسلامی به صورت کاملا تخصصی و براساس اصل شایستگی محوری و نوآوری و متمایز با سایر مراکز آموزشی دولتی و خصوصی طراحی شده اند.  لازم به ذکر است تا کنون 14 جلسه شورای تخصصی مدارس عالی مهارت تشکیل و با توجه به ترافیک طرح های ارسالی، با موافقت اعضا شورای تخصصی مدارس مهارتی  مقررگردیده است جلسات شورا به صورت هفتگی برگزار شود.
     
    منبع :  روابط عمومی معاونت آموزش های عمومی و مهارتی    1400/6/20 08:21


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 245
    0/10 (تعداد آرا 0 نفر )