چهارشنبه 31 شهريور 1400  /  2021 22 Sep   
ساعت :  22:24 GMT  /  تهران -  1:54
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
ارتباط با مرکز بازرسی
دعای روز
با مدارس سما آشنا شوید
مدارس عالی مهارتی
باشگاه پژوهشگران
انستیتو بین المللی زبان های خارجی
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
31 شهريور 1400
   
  2021 Sep 22
    
   14 صفر 1443
     
    کد پیگیری
    نشست هم اندیشی مدیران سما خراسان شمالی با حضور رئیس امور گسترش‌ و استقرار واحدهای آموزشی برگزار شد
    نشست ویژه هم اندیشی مدیران مدارس سما خراسان شمالي  به میزبانی شیروان با حضور غلامرضا یمینی رئیس امور گسترش‌ و استقرار واحدهای آموزشی سازمان سما ، دکتر محمود حق بجانب دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان،  دکتر علی مرجانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شیروان، مهدي سرایدار رئیس مرکز آموزشی و فرهنگی سما شیروان و مدیران مدارس سما استان برگزار شد.
     
     
    به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش های عمومی و مهارتی ،  در این نشست دکتر علی مرجانی ضمن عرض خیر مقدم و تقدیر و تشکر از مدیران، اظهار کرد: امیدواریم که این نشست مقدمه خوبی برای شروع سال تحصیلی جدید باشد و مجموعه پرتلاش مدارس سما که حقیقتا در استان جزء مجموعه های  موفق در حوزه های مختلف است، با مرور برنامه ها و هماهنگی های صورت گرفته برای سال آینده و سال های آتی روند موفق و روبه رشدی را در پیش گیرد‌.
    رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شیروان افزود: بایستی  مدارس سما جایگاه واقعی خودشان را در سطح شهرستان و استان پیدا کنند که این امر مستلزم همت و تلاش همه مدیران و کسانی است که نقش مدیریتی دارند.
    دکتر علی مرجانی خطاب به مدیران تاکید کرد: انتظار می رود مدارس سما در کنار  تعلیم و تربیت و داشتن دانش آموزان با کیفیت، به لحاظ علمی نیز شاخص باشند از اینرو مدیران با حساسیت بیشتر و دقیق تری انتخاب می شوند.
    در ادامه دکتر محمود حق بجانب به هنر خوب دیدن و خوب حرف زدن تاکید کرد و میزان ترقی و پیشرفت هرکشور را وابسته به سطح علمی مدارس آن کشور دانست.
     

    سپس مهدی سرایدار ضمن ارائه گزارش وضعیت مدارس گفت: قریب ۱۶۰۰  دانش آموز در مدارس سما شیروان وجود دارد که  نشان می دهد سما توانسته کمک بزرگی به مجموعه آموزش وپرورش  شهرستان داشته باشد.
    در ادامه رئیس مرکز آموزشی و فرهنگی سما شیروان خاطرنشان کرد: امیدوارم ان شاالله این نشست باعث شود تا مدیران از تجربیات، خلاقیت ها و ابتکارات همدیگر بهره مند شوند و مجموعه ای یک دست در سطح استان داشته باشیم.
     

    دکتر غلامرضا یمینی رئیس امور گسترش و استقرار واحدهای آموزشی سازمان سما با آرزوی موفقیت برای مدیران مدارس به عنوان  ستون های اصلي و محوری تعلیم و تربیت، اظهار داشت: مدیران باتوجه به امکانات مدارس، شهرستان و استان خود در راستای کیفی سازی برنامه ها گام بردارند.
    وی در راستای توسعه کمی و کیفی مدارس سما، توجه مدیران را به بهره برداری از فضاهای مازاد دانشگاه آزاد اسلامی  در این خصوص جلب کرد.
    دکتر یمینی تاکید کرد: مدارس سما باید محل حضور والدین برای تشریک مساعی ومشارکت  در جهت اهداف تعلیم و تربیت باشد.
    ساماندهی نیروی انسانی و اجرای  آن بر اساس بخشنامه ارسالی، سنجش ، پایش و کنترل کیفیت مدارس،  انتخاب و انتصاب مدیران مدارس و انجام فرآیندهای آن به صورت متمرکز، ارتقاء شایستگی های مدیران، معاونان و معلمان در قالب دوره ای آموزشی مجازی از جمله موضوعاتی بود که یمینی در این نشست به تشریح آنها پرداخت.
    رئیس امور گسترش‌ و استقرار واحدهای آموزشی  در ادامه ااظهار داشت: پیاده سازی سند تحول  آموزش و پرورش یکی از اهداف مهم دانشگاه آزاد اسلامی است که برهمین اساس دکتر بطحایی  سیاست ها و استراتژی‌های  لازم را دراین خصوص برای حوزه ستادی و صف ترسیم کرده اند که این  مهم در جهت کیفیت بخشی مدارس است و انتظار می رود همه دست اندرکاران  تعلیم و تربیت در سما  اهتمام جدی را در این خصوص داشته باشند.
    وی با اشاره به  عناصر اصلی مدرسه که شامل  مدیر، مربیان، معلمان، والدین  و دانش آموزان  است ، گفت: نقش رهبری و هدایت را بر عهده مدیران است  که یکی از اولویت های او ارتباط تنگاتنگ با دیگر عناصر است و موظف است  شرایط رشد و ارتقاء  آنها را در جهت اهداف وبرنامه های مدرسه  فراهم کند.
    در ادامه جلسه مدیران موضوعات،  دغدغه ها، پیشنهادات و انتقادات خود را مطرح و در پایان از سوی یمینی پاسخ داده شد.

     
     
    منبع :  روابط عمومی معاونت آموزش های عمومی و مهارتی    1400/6/24 10:21


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 140
    0/10 (تعداد آرا 0 نفر )