جمعه 7 آبان 1400  /  2021 29 Oct   
ساعت :  21:23 GMT  /  تهران -  0:53
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
ارتباط با مرکز بازرسی
دعای روز
با مدارس سما آشنا شوید
مدارس عالی مهارتی
باشگاه پژوهشگران
انستیتو بین المللی زبان های خارجی
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
7 آبان 1400
   
  2021 Oct 29
    
   22 ربیع الاول 1443
     
    کد پیگیری
    جلسه شورای راهبری آموزش های عمومی و مهارتی به ریاست دکتر طهرانچی برگزار شد
    جلسه شورای راهبری معاونت آموزش های عمومی و مهارتی به ریاست دکتر طهرانچی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی و با حضور دکتر بطحائی معاون دانشگاه و رئیس سازمان سما و سایر اعضا  پیش از ظهر امروز در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

         به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش های عمومی و مهارتی، دکتر طهرانچی با تسلیت فرا رسیدن اربعین حسینی، مصائب اهل بیت را  یکی از نقاط موثر دینی دانست و گفت: اربعین مظهر مودت است. مودت موجبات یکپارچگی اجتماعی می شود که در مسئله اجتماع میلیونی اربعین به خوبی شاهد آن هستیم. افراد با قومیت های مختلف در کنار یکدیگر و همسو با هم قرار می گیرند، یک جلوه ی جهانی و مدل همگرایی جهانی در مقابل همگرایی جهان شبکه ای است از اینرو باید با نگاه ویژه برای اربعین کار کرد. 
    وی در ادامه با گرامیداشت هفته ی دفاع مقدس این هفته را مظهر ایثار دانست و عنوان داشت: جوان ایرانی تربیت شده مکتب امام خمینی(ره) در دوران دفاع مقدس، صیقل پیدا کرد و سرخی اش نمایان شد از اینرو توجه مجامع جهانی به سمت جوان ایرانی بعد از دفاع مقدس متفاوت گشت و برای از مسیرخارج کردن جوانان برنامه ریزی های زیادی صورت گرفت، مسائل تربیتی جوانان ما با چنین ظرفیت های بالایی بر عهده ی ماست.     


    ریاست دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به برخی چالش های آموزش و پرورش، از نقش موثر مدارس سما در نظام آموزشی سخن گفت و این مجموعه را یک نظام میانی در آموزش و پروش عنوان کرد که از ظرفیت های خوبی برای الگو سازی آموزشی و تربیتی برخوردار است.
    توجه به نظام معلمی، احیای نظام مربیگری، برنامه ریزی برای آموزش دوران پسا کرونا، توجه ویژه به اردوهای دانش آموزی و یادگیری در بستر تعاملات اجتماعی از موضوعاتی بود که دکتر طهرانچی در این نشست به آن ها تاکید کرد.
    دکتر طهرانچی با اشاره به شرایط ناشی از اپیدمی کرونا و شکل گیری آموزش در بستر فضای مجازی خاطر نشان کرد: واقعیت این است که مرز حقیقت و توهم در فضای مجازی به یکدیگر نزدیک است و باید با مراقبت از این فضا، دانش‌آموزان را با شیرینی‌های فضای حقیقی آشنا کرد. لازم است یک هسته مشورتی برای نحوه تربیت دانش‌آموزان در محیط دوگانه تشکیل شود.
    رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: برگزاری اردوهای دانش‌آموزی می‌تواند کمک بزرگی برای انتقال دانش‌آموزان از فضای مجازی و جهان شبکه‌ای به فضای حقیقی و آشنایی با فرهنگ‌ها، آداب و رسوم و نمادهای ملی باشد.
    وی ضمن ابراز امیدواری به فعالیت های صورت گرفته در حوزه ی مدارس سما، آمادگی خود را برای حمایت های همه جانبه از مدارس اعلام داشت.


     


     دکتر بطحائی نیز در این جلسه به ارائه گزارشی از اقدامات و برنامه های "کیفیت بخشی در حوزه ی مدارس" و "پروژه ی انتخاب و انتصاب مدیران سما"، "مدیریت، کنترل و بهبود شهریه مدارس" و "ساماندهی مدارس زیانده" پرداخت.
    بررسی و تائید نظام پرداخت در ساختار پروژه ای و  اختصاص بخشی از سود مدارس به عنوان کارانه به عوامل اجرایی از جمله دستورات جلسه ی امروز بود که به بحث و بررسی گذاشته شد.
     

    منبع :  روابط عمومی معاونت آموزش های عمومی و مهارتی    1400/6/29 15:22


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 276
    0/10 (تعداد آرا 0 نفر )