جمعه 7 آبان 1400  /  2021 29 Oct   
ساعت :  21:20 GMT  /  تهران -  0:50
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
ارتباط با مرکز بازرسی
دعای روز
با مدارس سما آشنا شوید
مدارس عالی مهارتی
باشگاه پژوهشگران
انستیتو بین المللی زبان های خارجی
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
7 آبان 1400
   
  2021 Oct 29
    
   22 ربیع الاول 1443
     
    کد پیگیری
    مدارس سما به خانواده‌های کم‌برخوردار تخفیف شهریه می‌دهد
    سید محمد بطحایی معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی ، درباره سیاست‌های مدارس سما و دانشکده‌های مهارت و کارآفرینی در سال تحصیلی جدید اظهارکرد: اصلی‌ترین رویکرد مدارس سما و دانشکده‌های مهارت کارآفرینی در سال تحصیلی جدید، ارتقای کیفیت است؛ به ویژه اینکه در دو سال گذشته به دلیل شیوع کرونا، بخش قابل توجهی از برنامه‌های مدارس و دانشکده‌ها متوقف شده است و لذا باید بازنگری جدی در رویکردها و سیاست‌ها انجام شود.

     

     
    وی افزود: در حوزه مدارس سما برنامه‌ها و رویکردهایی را تدوین کرده‌ایم تا آمادگی لازم در مدیران و کادر مدرسه برای اجرای این سیاست‌ها ایجاد شود. امیدواریم در سال تحصیلی جدید بتوانیم حدود ۴ الی ۵ برنامه راهبردی و کیفیت بخشی را در حوزه مدارس سما به مرحله اجرا برسانیم.
    بطحایی با اشاره به دانشکده‌های مهارت و کارآفرینی ادامه داد: در این حوزه براساس قانون جامع آموزش‌های فنی و حرفه‌ای مصوب مجلس شورای اسلامی عمل خواهیم کرد. دانشکده‌های مهارت و کارآفرینی با تصویب شورای گسترش دانشگاه آزاد اسلامی راه‌اندازی شده است و بنا داریم با تصویب رشته‌های جدید و تغییرات در رشته‌‎های گذشته، تا مقاطع ارشد و دکتری در حوزه مهارت آفرینی پذیرش دانشجو داشته باشیم.
    معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی اضافه کرد: باید گفت که این فرآیند به تدریج و با اخذ مجوز از بخش‌های ذی ربط انجام خواهد شد. دانشکده‌های‌ مهارت و کارآفرینی آستین خود را بالا زده‌اند که نیروی مورد نیاز بازار اشتغال را که دارای مدارک رسمی دانشگاهی نیز هستند، برای حضور در مراکز اقتصادی، خدماتی و تولیدی آماده کند
    وی درباره تخفیف شهریه در مدارس سما گفت: شهریه مدارس سما نسبت به میانگین شهریه مدارس غیردولتی پایین‌تر است. زیرا که دانشگاه آزاد اسلامی اهداف خیرخواهانه دارد و به دنبال منافع اقتصادی از طریق مدارس سما نیست؛ اما باید بپذیریم که درآمدهای مورد نیاز برای اداره مدارس صرفا از محل شهریه تامین می‌شود و به همین دلیل ناچار به دریافت شهریه هستیم. البته مدیران مدارس این اختیار را دارند که به خانواده‌های کم برخوردار و نیازمند و به نسبت شرایط هر خانواده، میزانی از تخفیف شهریه را در نظر بگیرند.

     
    منبع :  خبرگزاری ایسکانیوز    1400/7/11 11:52


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 288
    0/10 (تعداد آرا 0 نفر )