جمعه 7 آبان 1400  /  2021 29 Oct   
ساعت :  22:00 GMT  /  تهران -  1:30
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
ارتباط با مرکز بازرسی
دعای روز
با مدارس سما آشنا شوید
مدارس عالی مهارتی
باشگاه پژوهشگران
انستیتو بین المللی زبان های خارجی
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
7 آبان 1400
   
  2021 Oct 29
    
   22 ربیع الاول 1443
     
    کد پیگیری
    برگزاری اولین کارگاه توانمندسازی مربیان قرآن کریم سمای کشور به میزبانی کرمان
    مرکز قرآن و عترت سازمان سما، اولین کارگاه توانمندسازی مربیان قرآن کریم کشور را به میزبانی کرمان برگزار کرد.
     


    به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش های عمومی و مهارتی، صبح امروز مراسم افتتاحیه‌ی اولین کارگاه توانمندسازی مربیان قرآن کریم کشور به میزبانی کرمان و با سخنرانی معاونت فرهنگی سازمان سما برگزار شد.

     


    در ابتدا مجید خزاعی، معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی کرمان گزارشی از مدارس سمای استان ارائه کرد و گفت: در حال حاضر در سطح استان 50 مدرسه، بالغ بر 10000نفر دانش‌آموز، 81 نفر مربی قرآن و 32 نفر حافظ جزء و کل قرآن کریم داریم.
    ایشان با اشاره به آیه‌ی الرحمن علم القرآن تاکید کرد: معلمی قداست دارد ولیکن معلمان قرآنی باید بیشتر به ارزش و قداست کار خود توجه کنند.


     

    حجت الاسلام والمسلمین سید وحید معتمدی نیز ضمن تشکر از معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی کرمان گفت: با توجه به گستره‌ی فعالیت‌های فرهنگی دیده شده از کرمان، توصیه می‌شود دارالقرآن کرمان زیر نظر دارالقرآن سراسری که دبیرخانه آن در مشهد مقدس است دایر شود.  
    ایشان با اشاره به حدیثی از پیامبر اسلام (ص) که فرموده‌اند «هنگامی که فتنه ها چون پاره‌های شب تار شما را در خود پیچید، به قرآن روی بیاورید» تاکید کرد: وظیفه ما است نسل جوان را قرآنی بار آوریم پس باید تربیت و آموزش در پناه قرآن انجام شود. باید کرسی‌ها و جلسات تلاوت قرآن را در برنامه‌های آموزشی خود قرار دهیم.
    حجت الاسلام والمسلمین کرمانی‌نسب، معاونت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان کرمان نیز ضمن تاکید بر اینکه باید افق دید مربیان قرآن فرهنگ سازی و تمدن سازی قرآن باشد گفت: قرآن پایه و اساس تمدن اسلامی است. وقتی با قرآن مانوس شویم و در خانه‌هایمان قرآن بخوانیم، قرآن در زندگی ما جاری و ساری می‌شود و فرهنگ قرآنی ساخته می‌شود. پایه و اساس تمدن‌ها، فرهنگ است، وقتی فرهنگ قرآنی ساخته شد، تمدن نوین اسلامی ساخته می شود. 
    دکتر کبیری، رئیس اداره قرآن و عترت سازمان سما نیز ضمن قدردانی از میزبانی کرمان گزارشی از اهداف و فعالیت‌های این اداره ارائه کرد و گفت: تاکنون 18 استان تحت تعلیم قرار گرفته و قرار است تا پایان خرداد 1401 تمام کشور تحت پوشش قرار گیرد.


     


    ایشان تشریح کرد: تاکنون جشن روخوانی و روانخوانی و همچنین حفظ قرآن کریم را به صورت کشوری برگزار کرده‌ایم و در حال حاضر ارائه طرح‌نامه جامع قرآنی مدارس سما که چگونگی آموزش قرآن متناسب با سن و مقطع تحصیلی را آموزش می‌دهد در برنامه داریم.
    اولین کارگاه توانمندسازی مربیان قرآن کریم سمای کشور توسط مهندس علیزاده، قاری و مؤذن آستان قدس رضوی برگزار شد.


     
    منبع :  روابط عمومی معاونت آموزش های عمومی و مهارتی    1400/7/14 10:02


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 139
    0/10 (تعداد آرا 0 نفر )