جمعه 7 آبان 1400  /  2021 29 Oct   
ساعت :  22:08 GMT  /  تهران -  1:38
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
ارتباط با مرکز بازرسی
دعای روز
با مدارس سما آشنا شوید
مدارس عالی مهارتی
باشگاه پژوهشگران
انستیتو بین المللی زبان های خارجی
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
7 آبان 1400
   
  2021 Oct 29
    
   22 ربیع الاول 1443
     
    کد پیگیری
    شورای تخصصی برنامه ریزی آموزش های فنی،حرفه ای و مهارتی برگزار شد
    دکتر بطحائی معاون آموزش های عمومی و مهارتی و رئیس سازمان سما در شورای تخصصی برنامه ریزی آموزش های فنی، حرفه ای و مهارتی با اشاره به شکل گیری دانشکده های مهارت و کارآفرینی در دانشگاه آزاد اسلامی، اصلی ترین ماموریت این دانشکده ها را مهارت آموزی عنوان کرد و گفت: این شورا از اهمیت ویژه و به سزایی در حوزه ی مهارت آموزی دانشگاه آزاد اسلامی برخوردار است.
    وی با تاکید مجدد بر وظایف و ماموریت های تعریف شده برای این شورا عنوان کرد: این شورا مثل موتور محرکه ای است که می تواند مهارت آموزی را در دانشگاه آزاد اسلامی به جریان بیندازد.
    تاکید بر تشکیل کارگروه های  ذیل شورا و نقش موثر آنها در فرآیند مهارت آموزی و حضور فعال و پیگیری های مجدانه اعضا، از موضوعاتی بود که دکتر بطحائی در این جلسه به آن اشاره کرد.
    دکتر لادن مقدم معاون آموزش های فنی و حرفه ای، مهارتی و کاربنیان نیز با اشاره به تاکیدات ریاست دانشگاه آزاد اسلامی درخصوص توسعه و گسترش رشته های مهارتی گفت: شورای تخصصی برنامه ریزی آموزش های فنی و حرفه ای و مهارتی دو وظیفه ی مهم را بر عهده دارد؛ بازنگری سرفصل ها و دیگری ایجاد رشته های مهارتی در مقاطع کاردانی و کارشناسی متناسب با نیاز روز جامعه.

     

    معاون آموزش های فنی و حرفه ای، مهارتی و کاربنیان ادامه داد: ما می بایست سرفصل رشته های موجود را بر اساس طرح آمایش و نیاز جامعه هدف مورد بازنگری قرار داده و سرفصل دروس رشته های جدیدی نیز تدوین و مصوبات آن را دریافت نماییم.
    وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه با سازمان فنی و حرفه ای در سال گذشته، خاطر نشان کرد: دروسی که در سازمان فنی و حرفه ای ارائه می شود چنانچه بخواهیم در دانشگاه آزاد اسلامی معادل سازی شود، باید منطبق با دروس تعیین شده این شورا باشد.


    دکتر محمد شاه‌حسینی سرپرست امور راهبری و پایش کیفیت ضمن اشاره به ماموریت تعریف شده این شورا در نظام نامه آموزش های فنی، حرفه ای و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: برای این شورا وظایفی تعریف شده است که مهم ترین آن بازنگری و به روز رسانی سرفصل رشته هایی هست که هم اکنون در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی در حال اجرا هستند. ماموریت مهم بعدی اصلاح کردن سرفصل های دروس رشته هایی است که 40 تا 80 درصد محتوای آنها نیاز بازار کار باشد که در دستور جلسه امروز قرار گرفته است.  
    آموزش های کوتاه مدت(آموزش های غیر رسمی) در مدارس عالی مهارت، موضوع دیگری بود که از سوی دکتر شاه حسینی به عنوان دستور جلسه ی امروز عنوان شد.
     

    بررسی سرفصل دروس مربی بهداشت مدارس دوره کاردانی پیوسته(بازنگری)، درس3 واحدی کارآمادگی و لیست 25 رشته مربوط به دوره های تحصیلی کاردانی و 28 رشته کوتاه مدت مهارتی غیر رسمی به منظور تدوین یا بازنگری سرفصل دروس متناسب با نیاز روز جامعه و صنعت و تشکیل کمیته های تخصصی مورد نظر در واحدهای واجد شرایط، از جمله دستورات جلسه امروز بود که توسط اعضا به بحث و بررسی گذاشته شد.
    شورای تخصصی برنامه ریزی آموزش های فنی و حرفه ای و مهارتی پیش از ظهر امروز با حضور دکتر بطحائی معاون دانشگاه و رئیس سازمان سما، دکتر لادن مقدم معاون آموزش های فنی و حرفه ای، مهارتی و کاربنیان، نمایندگان سازمان فنی و حرفه ای، نمایندگانی از دانشگاه آزاد اسلامی و سایر اعضا به صورت حضوری و مجازی تشکیل جلسه داد.
     

    منبع :  روابط عمومی معاونت آموزش های عمومی و مهارتی    1400/7/18 13:16


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 198
    0/10 (تعداد آرا 0 نفر )