شنبه 13 آذر 1400  /  2021 4 Dec   
ساعت :  0:31 GMT  /  تهران -  4:01
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
ارتباط با مرکز بازرسی
دعای روز
با مدارس سما آشنا شوید
مدارس عالی مهارتی
باشگاه پژوهشگران
انستیتو بین المللی زبان های خارجی
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
13 آذر 1400
   
  2021 Dec 4
    
   28 ربیع الثانی 1443
     
    کد پیگیری
    معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی اردبیل: تاکنون ۱۶ کارگاه مهارت و کارآفرینی با هدف ارتقا آموزش دانشجویان در این دانشکده فعال شده است
    همایش حمایت از کسب و کارهای فردی تا کارآفرینی در دانشکده مهارت و کارآفرینی واحد اردبیل با سخنرانی دکتر بابک پردل رئیس مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل و دکتر احسان کاتب برگزار شد.
    در حاشیه این همایش 
     دکتر بهنام آزادی معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی واحد اردبیل اظهار کرد: امسال ۶ دوره مهارت و کارآفرینی در این دانشکده برگزار شده و پیش‌بینی ما بر این است ۱۶ دوره آموزشی دیگر هم برگزار شود.
    وی اضافه کرد:  با راه اندازی دانشکده مهارت و کارآفرینی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل زمینه کارآموزی و مهارت‌آموزی  دانشجویان در رشته‌های مختلف فراهم شد و تاکنون ۲۴۰ نفر دانشجو در شته‌های مهارت و کارآفرینی جذب شدند.


    معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی (سما) واحد  اردبیل ادامه داد : ساختار دانشگاه آزاد اواخر سال ۹۹ در حوزه کارآفرینی علاوه بر آموزش محوری به مهارت آموزی تغییر پیدا کرده و براین اساس مقرر شد همه رشته‌های حرفه ای و مهارت محوری در دانشکده جدیدی به نام دانشکده مهارت و کارآفرنی متمرکز شود و در نهایت آموزشکده فنی و حرفه‌ای سابق به دانشکده مهارت و کارآفرینی ارتقا یافت.
    آزادی گفت: دانشکده مهارت و کارآفرینی یکی از دانشکده‌های مادر در زمینه مهارت و کارآفرینی شناخته شده بطوریکه همه رشته‌ها بر اساس مهارت محوری در این دانشکده ایجاد شده و مقرر است مهارت‌ها  بین ۴۰ الی ۸۰ درصد براساس دانش محوری و بازار محوری باشد.
    وی با اشاره به فواید مهارت‌آموزی و توسعه مهارت افزود: افزایش بهره‌وری، بهبود عملکرد، افزایش سودآوری،ارتقای سلامتی، افزایش مشارکت، افزایش تحرک و انسجام اجتماعی، افزایش بهره‌وری و رقابت‌پذیری، افزایش اشتغال و کارآفرینی و کاهش رکود اقتصادی از جمله فواید مهارت آموزی است.


    معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی واحداردبیل با بیان اینکه در کارآفرینی به روز رسانی فرآیندها و امور برای حیات کسب و کار یک ضرورت است گفت: یکی از برتری های افراد موفق و کارآفرین نسبت به سایر افراد، عادت‌های مثبت و مهارت محوری بودن آنهاست.
    آزادی بیان کرد: افراد موفق عادت‌هایی مثبت و سازنده دارند که سبب موفقیت آنها در زندگی می‌شود اما یک کارآفرین موفق علاوه بر عادت‌های خوب، دانش کافی در مورد کسب و کار خود، هم دارد.
    هم‌اکنون حدود ۱۴ هزار و ۵۰۰ دانشجو در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان در شهرهای اردبیل، پارس‌آباد، مشگین‌شهر، خلخال، گرمی و بیله‌سوار در ۴۲ رشته در مقطع کاردانی، ۶۸ رشته در مقطع کارشناسی، ۵۳ رشته در مقطع کارشناسی ارشد،۲۱ رشته در مقطع دکتری و یک رشته در مقطع دکتری حرفه‌ای مشغول تحصیل هستند.
    دانشگاه آزاد اسلامی استان در ۶ واحد دانشگاهی، ۶ مرکز آموزشی، سه دانشکده مهارت و کارآفرینی با ۴۳۰ نفر هیات علمی و حدود ۹۰۰ نفر حق‌التدریس و با ۵۷۰ کارمند به دانشجویان ارائه خدمت می‌کند.


    منبع :  روابط عمومی معاونت آموزش های عمومی و مهارتی    1400/8/23 13:08


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 67
    5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )