شنبه 13 آذر 1400  /  2021 4 Dec   
ساعت :  2:11 GMT  /  تهران -  5:41
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
ارتباط با مرکز بازرسی
دعای روز
با مدارس سما آشنا شوید
مدارس عالی مهارتی
باشگاه پژوهشگران
انستیتو بین المللی زبان های خارجی
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
13 آذر 1400
   
  2021 Dec 4
    
   28 ربیع الثانی 1443
     
    کد پیگیری
    رئیس مرکز حوزه ریاست سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد: مدرسه معارف اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی در استان اردبیل تاسیس می شود

    به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشهای عمومی و مهارتی ، با حضور مسئولین سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی در استان اردبیل و دیدار با نماینده ولی فقیه وامام جمعه در استان اردبیل و استاندار اردبیل در خصوص تاسیس مدرسه معارف اسلامی زیر نظر دانشگاه آزاد اسلامی در استان اردبیل بحث و تبادل نظر شد.
    دکتر سروری مجد رئیس مرکز حوزه ریاست دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در مجموعه بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی در حال حاضر بیش از 500 واحد آموزشی و 700 مدرسه سما در حال فعالیت می باشد افزود: جای مدرسه معارف اسلامی در بین مدارس سما و دانشگاه آزاد اسلامی خالی است و نیاز می باشد در استانهایی که زمینه فرهنگی فراهم بوده و مدرسه معارف اسلامی فعال هم نداریم مدارس معارف اسلامی در آن استانها تاسیس شود. وی تاکید کرد: به علت حساسیت ها و ظرافت های خاص مدرسه معارف، باید خیلی دقیق و هوشمندانه بررسی های لازم را انجام دهیم تا بتوانیم خلاء های موجود در این زمینه را پوشش دهیم.
    دکتر سروری مجد هدف از ایجاد مدرسه معارف را تربیت عالم دینی برای دهه های بعدی عنوان کرد و افزود: اگر میخواهیم در آینده جامعه سالم و عالم دینی داشته باشیم باید از هم اکنون نسبت به تربیت آنان از مدارس رسمی و دبیرستان ها شروع کنیم تا آموزش و تعلیم های لازم را کسب نموده و برای مراحل بعدی آماده شوند.
    در ادامه حضرت حجت الاسلام دکتر سید حسن عاملی نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه اردبیل از همت عزیزان از اینکه در عرصه ساختار فرهنگی کشور قدم برمیدارند قدردانی و از اینکه استان اردبیل را برای این امر مهم انتخاب کرده اند تشکر کرد و افزود: در این راستا باید اهداف و مقصد مشخص شود و خیلی حساب شده حرکت و اقدام کنیم وگرنه در آینده نتیجه خوبی را نخواهیم گرفت.
    دکتر سیدحسن عاملی یکی از راهکارهای اصلی برای پیشرفت مدرسه معارف اسلامی و فرهنگ کشور را نیروهای پرورشی دانست و تاکید کرد: نیروهای پرورشی و معلمین نقش بسزایی در تعلیم و تربیت دانش اموزان داشته واین یک رکن اصلی در آموزش و پرورش می باشد.
    ایشان افزودند: دانشگاه آزاد اسلامی میتواند قراردادی مبنی بر تربیت نیروهای پرورشی   با آموزش  و پرورش منعقد نماید که در اینصورت هم به آموزش پرورش و هم به فرهنگ کشور کمک بزرگی خواهد شد.
    همچنین دکتر سید حامد عاملی استاندار اردبیل ضمن تشکر از حضور مدیران ارشد سازمان مرکزی در استان و ابراز خرسندی از این اقدام مبارک اظهار داشت که یکی از دغدغه های استان اردبیل تعلیم و تربیت می باشد که  امید می رود با تاسیس مدارس تربیتی و فرهنگی همچون مدرسه معارف در استان اردبیل بتوانیم مقداری از مشکلات را حل نمائیم.
    استاندار اردبیل تاکید کرد: برای بقای چنین مدارسی بعد از تاسیس ، حتما باید از نیروهای متخصص و متعهد برای تربیت دانش آموزان استفاده گردد و همچنین برای اینگونه مدارس نیز جذابیت های خاصی پیش بینی شود تا بتواند داوطلب کافی برای تحصیل جذب نماید.
    وی در پایان اظهار داشت که مجموعه استانداری اردبیل آماده هرگونه کمک در جهت تاسیس و راه اندازی مدارس معارف اسلامی در سطح استان می باشد تا بتوانیم یک نسل سالم، مومن و متعهد را تربیت و تحویل جامعه اسلامی دهیم

     
    منبع :  روابط عمومی معاونت آموزش های عمومی و مهارتی    1400/8/25 08:44


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 122
    5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )