شنبه 13 آذر 1400  /  2021 4 Dec   
ساعت :  2:47 GMT  /  تهران -  6:17
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
ارتباط با مرکز بازرسی
دعای روز
با مدارس سما آشنا شوید
مدارس عالی مهارتی
باشگاه پژوهشگران
انستیتو بین المللی زبان های خارجی
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
13 آذر 1400
   
  2021 Dec 4
    
   28 ربیع الثانی 1443
     
    کد پیگیری
    معاون دانشگاه و رئیس سازمان سما: امروزه گرایش به رشته های فنی و مهارتی در بین دانش آموزان افزایش پیدا کرده است
     

    سید محمد بطحایی در جلسه شورای نظارت و هماهنگی سما استان آذربایجان غربی با اشاره به افزایش رغبت دانش آموزان به رشته های مهارتی گفت: ورود دانش آموزان به رشته های فنی و مهارتی، سرآغازی برای کمک به کسب اشتغال آنان در آینده است.
    وی تصریح کرد: ظرفیت ها و منابع دانشگاه آزاد اسلامی منحصر به فرد بوده و قابل قیاس با سایر دانشگاه و موسسات آموزش عالی نیست.
    بطحایی با بیان اینکه متاسفانه در برخی موارد بخش دولتی نگاهی رقیبانه به این مجموعه دارد عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی و مجموعه دانشکده های مهارت و کارآفرینی و همچنین مدارس سما در کمک به بخش دولتی در حوزه آموزش های عمومی در جهت پیاده سازی الگوهای آموزشی و مهارتی از هیچ تلاشی فروگذار نمی کند.
    رئیس سازمان سما با اشاره بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی با تاسیس دانشکده مهارت و کارآفرینی مصمم است قواعد منسوخ گذشته را تغییر دهد،افزود: تربیت نیروی انسانی ماهر برای تصدی شغل و حرفه از اهدافی است که همواره در معاونت آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی دنبال می شود.
    رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی در ادامه این جلسه با اشاره بر موقعیت آذربایجان غربی از لحاظ همجواری با 4 کشور گفت: رشته های فنی و حرفه ای در این استان از جایگاه ویژه ای برخوردار است و ضروری است راه اندازی و تاسیس مدارس عالی مهارتی و دانشکده های فنی و حرفه ای را با جدیت دنبال کنیم.
    فرامرز فتح نژاد با بیان اینکه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به‌ عنوان پل ارتباطی واحدهای تولیدی و صنعتی با آموزش، علاوه بر حرفه‌آموزی و آماده‌سازی افراد برای احراز شغل، با ارتقای کارایی و توانمندی‌ نیروها به توسعه کسب و کار و اقتصاد کشور نیز کمک می‌کند، تاکید کرد: در دانشکده های فنی و مهارتی و مدارس سما سعی در شناسایی استعداد ها در حوزه فنی و حرفه ای هستیم.
    معاون آموزش های عمومی و مهارتی واحد ارومیه نیز در ادامه این جلسه با ارائه آماری از وضعیت حوزه معاونت آموزش های عمومی و مهارتی گفت: در شرایط فعلی تعداد 21 مدرسه سما در سطح استان موجود است که بیش از 2500 دانش آموز در حال تحصیل در این مدارس داریم.
    محسن شکرنیا افزود: همچنین بیش از هزار دانشجو در دانشکده های مهارت و کارآفرینی در سطح استان در حال تحصیل هستند که این میزان نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.
    وی خاطرنشان کرد: 23 نفر استاد عضو هیات علمی و بیش از 100 نفر استاد مدعو نیز در سطح دانشکده های مهارت و کارآفرینی استان در حال فعالیت هستند.

     
    منبع :  روابط عمومی معاونت آموزش های عمومی و مهارتی    1400/8/25 10:28


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 110
    5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )