شنبه 13 آذر 1400  /  2021 4 Dec   
ساعت :  0:50 GMT  /  تهران -  4:20
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
ارتباط با مرکز بازرسی
دعای روز
با مدارس سما آشنا شوید
مدارس عالی مهارتی
باشگاه پژوهشگران
انستیتو بین المللی زبان های خارجی
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
13 آذر 1400
   
  2021 Dec 4
    
   28 ربیع الثانی 1443
     
    کد پیگیری
    دکتر بطحائی در آیین افتتاحیه طرح ملی فلسفه برای کودکان: فبک، تلاشی برای اصلاح مسیر آموزش تفکر به کودکان است
    دکتر بطحائی معاون آموزش های عمومی و مهارتی و رئیس سازمان سما در آیین افتتاحیه طرح ملی "فلسفه برای کودکان (فبک)" ضمن تبریک فرا رسیدن هفته بسیج و گرامیداشت یاد و نام شهدای گرانقدر، همت و گذشت و ایثار بسیجیان عزیز را  بزرگ و مثال زدنی عنوان کرد.
     
     
    به گزارش معاونت آموزش های عمومی و مهارتی، وی در آغاز با اشاره به اینکه سبد یادگیری فرزندان ما در دوران مدرسه مملو از محفوظات می شود، گفت: بخش کوچکی از این محفوظات در زندگی آینده دانش آموزان مورد استفاده شان قرار می گیرد و همانطور که بنجامین بلوم و همکارانشان عنوان کردند یادگیری از طریق این محفوظات، صرفا در حیطه شناختی و در سطح دانش متمرکز می شود.
    وی با انتقاد از برنامه ریزهای انجام شده برای دوران کودکی و نوجوانی فرزندانمان، احساس دلزدگی از محیط مدرسه و ناکامی دوران جوانی را از تبعات برنامه ریزی های آموزشی نادرست، عنوان کرد.
    دکتر بطحائی ادامه داد: امروز شاهد برگزاری رویدادی هستیم، که امثال اینچنین رویدادهایی را باید در آینده آموزش عمومی، بیشتر شاهد باشیم. مدرسه جایگاه چنین موضوعاتی است. فرزندان ما باید در دوران مدرسه اندیشیدن را تمرین کنند. ما باید به آنها روش تفکر و مواجه با مسائل و مشکلات زندگی را آموزش دهیم.
     

    دکتر بطحایی این رویداد  را که به همت سازمان سما و با همکاری موسسه رهش درحال برگزاری است تلاشی برای اصلاح مسیر آموزش تفکر به کودکان، عنوان کرد.
    وی با ابراز خرسندی از استقبال معلمان از اجرای طرح  فبک گفت: هدف ما این است که بتوانیم این الگو را در مدارس سما پیاده سازی کنیم و در ادامه  قابل بهره برداری برای سایر مدارس باشد. معلمان عزیز ما باید با اصول و تکنیک های فلسفه برای کودکان آشنا باشند. موضوع فلسفه و آموزش آن به کودکان ظرافت های بسیاری بالایی دارد که اگر با احتیاط عمل نشود، ممکن است به ضد خود تبدیل شود .
    آشنایی معلمان با ضرورت های فلسفه برای کودکان، باید ها و نبایدهای آن و تکنیک ها و روش های کار از جمله دیگر اهداف این دوره از سوی دکتر بطحایی عنوان شد.  
    طرح ملی فبک در مجموعه مدارس سما آغاز شده است که مرحله نخست این طرح شامل آموزش مربیان است.
    گفتنی است سخنرانی دکتر فخر پژوهشگر و تحلیلگر حوزه امنیت و سیاست و دکتر زکیانی استاد دانشگاه علامه طباطبایی از دیگر برنامه های این مراسم افتتاحیه بود.

     
    منبع :  روابط عمومی معاونت آموزش های عمومی و مهارتی    1400/9/1 20:21


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 129
    5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )