شنبه 2 بهمن 1400  /  2022 22 Jan   
ساعت :  5:40 GMT  /  تهران -  9:10
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
ارتباط با مرکز بازرسی
دعای روز
با مدارس سما آشنا شوید
مدارس عالی مهارتی
باشگاه پژوهشگران
انستیتو بین المللی زبان های خارجی
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
2 بهمن 1400
   
  2022 Jan 22
    
   18 جمادی الثانی 1443
     
    کد پیگیری
    جلسه تدوین "برنامه اقدام مشترک تفاهم نامه همکاری معاونت آموزش های فنی و حرفه ای، مهارتی و کاربنیان و سازمان فنی و حرفه ای کشور " برگزار شد
    سید محمد بطحایی معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه " برنامه اقدام مشترک تفاهم نامه همکاری معاونت آموزش های فنی و حرفه ای، مهارتی و کاربنیان  و سازمان فنی و حرفه ای کشور " با اشاره به انعقاد تفاهم نامه ی همکاری میان دو مجموعه، آفت بزرگ تفاهم نامه ها را عدم پیگیری مصوبات و مفاد آن برشمرد و گفت: واقعا مشکل بزرگ کشور ما اجرایی نشدن تفاهم نامه هاست، متاسفانه در بسیاری مواقع انرژی عظیمی صرف  و تفاهم نامه ها امضا می شود و پس از آن  از نتیجه آن پیگیری نمی شود. اهتمام سازمان فنی و حرفه ای کشور از این سبب،  قابل تقدیر و تشکر است.
     
     

    به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش های عمومی و مهارتی، وی با اشاره به امکانات و ظرفیت های بالای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در بعد نیروی انسانی، فضا، تجهیرات و امکانات سرمایه عظیمی در دانشگاه آزاد اسلامی در اختیار کشور قرار دارد. از سوی دیگر سازمان فنی و حرفه ای کشور نیز مرجع تخصصی آموزش های فنی و حرفه ای در کشور می باشد از اینرو با همکاری مطلوبی که میان دو مجموعه شکل گرفته است می توان اقدامات موثری در حوزه ی مهارت آموزی در سطح ملی صورت دهیم.
    بطحائی نیاز و اقبال جامعه امروز را به سمت مهارت آموزی بسیار مطلوب خواند و افزود: مردم به این آگاهی دست یافته اند که مدرک صرف و گذران دوران تحصیلی برای اخذ یک مدرک آکادمیک و جذب شدن در مشاغل غیر تخصصی، دیگر کارایی ندارد و مهارت است که می تواند آینده ی شغلی و زندگی افراد را تضمین نماید.  
    بطحایی گفت: چشم انداز دانشگاه آزاد اسلامی و دانشکده های مهارت حرکت به سمت ایجاد دکتری مهارتی است. ما می توانیم با استادان مهارتی با تجربه که فاقد مدرک دانشگاهی هستند اما از مهارت لازم در کار تخصصی خود برخوردارند به عنوان استاد تمام و عضو هیات علمی استفاده نماییم و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نیز  به عنوان سازمان سیاست گذار حوزه ی مهارت ها،  نیاز فعلی جامعه را در این زمینه شناسایی کند.
    معاون آموزش های عمومی و مهارتی با طرح پیشنهاد استخراج پروژه های تعریف شده از تفاهم نامه منعقده میان دو مجموعه، پیشنهاد تشکیل کارگروه های مشترک را طرح کرد.


    در این جلسه دکتر شهریور معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش‌ فنی و حرفه‌ای کشور با اشاره به تفاهم منعقد شده میان دو مجموعه در سال گذشته، بر ضرورت اجرایی کردن آن تاکید فراوان کرد و گفت: هدف از برگزاری این جلسه بررسی موانع پیش روی اجرایی شدن تفاهم نامه و اتخاذ راهکارهای مناسب است.
    دکتر شهریور با تاکید بر اهمیت این تفاهم نامه گفت: این تفاهم نامه می تواند الگویی موفق برای همکاری میان سایر دانشگاه ها و سازمان فنی و حرفه ای کشور باشد و باتوجه به رویکرد دانشگاه آزاد اسلامی و نگاهی که هم اکنون در سازمان فنی و حرفه ای حاکم هست و همخوانی و نزدیکی دو مجموعه، چشم انداز روشنی پیش روی ما قرار دارد.  


    دکتر شهریور با تاکید بر لزوم اجرایی شدن این تفاهم نامه گفت: امضای این تفاهم نامه برای ما به معنای آغاز راه است، ما سه کار اساسی در پیش رو داریم که می توانیم آن ها را با همکاری هم پیش ببریم. یکی تدوین استانداردهاست، چراکه آینده مشاغل بسیار تغییر کرده است و مهارت های دیگری جایگزین شده. دوم بخش آموزش است که ما و شما هر دو دارای ظرفیت لازم در این زمینه هستیم و سوم بخش مهم سنجش مهارت و آزمون های تعیین صلاحیت حرفه ای افراد می باشد.
    استفاده از ظرفیت های آموزشی مربیان و اساتید دو مجموعه، پیشنهاد دیگری بود که از سوی دکتر شهریور در این نشست طرح شد.

     


    معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش‌ فنی وحرفه‌ای کشور  "برنامه اقدام مشترک تفاهم نامه همکاری سازمان فنی و حرفه ای و دانشگاه آزاد اسلامی " را  دارای هشت محور عنوان کرد و گفت: برای هر برنامه فعالیت های آن، مسئول  اجرا و زمانبندی کار تعیین می شود.
    همکاری مشترک در حوزه استاد مربی، توانمند سازی حرفه ای دانش آموزان و دانشجویان، تدوین و بازنگری استانداردهای شایستگی، سنجش مهارت، مسابقات، همکاری مشترک در حوزه پژوهش، مراکز TMCI، معادل سازی استانداردهای مهارتی از جمله محورهای این برنامه از سوی دکتر شهریور عنوان شد که در چهار چوب قانون نظام جامع آموزش های فنی و حرفه ای کشور  خواهد بود.


    گفتنی است جلسه بررسی راهکارهای اجرایی تفاهم نامه همکاری معاونت آموزش های فنی و حرفه ای، مهارتی و کاربنیان با سازمان آموزش های فنی و حرفه ای کشور با حضور سید محمد بطحائی معاون آموزش های عمومی و مهارتی، دکتر علیرضا لادن مقدم معاون آموزش های فنی و حرفه ای، مهارتی و کاربنیان و دکتر شهریور معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش‌ فنی وحرفه‌ای کشور و مدیرانی از دو مجموعه با هدف برطرف نمودن موانع اجرایی کار و استفاده از توانمندی های مشترک، در محل حوزه ی ستادی معاونت آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.
          
    منبع :  روابط عمومی معاونت آموزش های عمومی و مهارتی    1400/10/12 13:36


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 341
    0/10 (تعداد آرا 0 نفر )