شنبه 2 بهمن 1400  /  2022 22 Jan   
ساعت :  4:48 GMT  /  تهران -  8:18
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
ارتباط با مرکز بازرسی
دعای روز
با مدارس سما آشنا شوید
مدارس عالی مهارتی
باشگاه پژوهشگران
انستیتو بین المللی زبان های خارجی
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
2 بهمن 1400
   
  2022 Jan 22
    
   18 جمادی الثانی 1443
     
    کد پیگیری
    ششمین نشست هم افزایی و دانش افزایی مدیران مدارس برگزار شد

    ششمین نشست هم افزایی و دانش افزایی مدیران مدارس سما با موضوع  "بهره مندی از معلمان متخصص و رشد حرفه ای آن ها" امروز پانزدهم دی  با حضور سید محمد بطحائی معاون دانشگاه و رئیس سازمان سما و مدیران مدارس سما سراسر کشور برگزار شد.
    به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش های عمومی و مهارتی، بطحائی ضمن عرض تسلیت  به جامعه بشری به مناسبت شهادت سردار رشید و بزرگوار و یار دیرین انقلاب  شهید قاسم سلیمانی و همچنین شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) از همکاران متولی در برگزاری این جلسه که به میزبانی کهگیلویه و بویراحمد می باشد تشکر و قدردانی نمود.
    وی ضمن ابراز خوشحالی از این مجموعه نشست ها بیان نمود این جلسات باعث می شوند که در حل مسائل و مشکلات مدرسه داری پیشروی کرده و مشکلات را با یکدیگر به اشتراک بگذارید.
    بطحایی افزود : نکته بسیار مهمی که از نظر بنده نیاز به تکرار مکرر دارد این است که مدارس سما دارای چه مزیتی نسبت به سایر مدارس غیر دولتی می باشند. در واقع والدینی که فرزندان خود را در مدارس سما ثبت نام می نمایند مبتنی بر دلایلی به سراغ مدارس ما آمده اند. ما باید نسبت به مزیت رقابتی خود توجه نموده و پاسخی نسبت به آن داشته باشیم .
    بطحایی عنوان نمود تداوم برگزاری این نشست ها منتج به نتایج موثری برای ما جهت رفع مشکلات خواهد بود.
    غلامرضا یمینی رئیس امور گسترش و استقرار فضاهای آموزشی ، سخنران دیگر این نشست بود وی در ابتدا شهادت حضرت فاطمه (س) و شهادت سردار قاسم سلیمانی را تسلیت عرض نمود و عنوان کرد قطعا یکی از مزیت رقابت مدارس استفاده از مدیران حرفه ای و توانمند خواهد بود. هسته فنی هر مجموعه ای در حقیقت ماموریت اصلی آن مجموعه است و مجموعه اصلی ما امر یاد دهی و یادگیری است .
    یمینی ضمن اشاره به چالش های پیش رو در زمینه انتخاب مدیر و معلم برای مدارس عنوان کرد، برخی از مدارس ما در ادوار گذشته نسبت به انتخاب معلم حرفه ای کمتر توجه نموده بودند لذا سازمان بخشنامه 1014 را تهیه و تنظیم نمود تا انتخاب و انتصاب معلمان بر اساس شایستگی های لازم و تعریف شده باشد. ما معتقدیم مدرسه داری یک کار حرفه ای بوده و باید به حرفه ای ها سپرده شود.
    یمینی در ادامه اذعان کرد یک مدیر خود باید یک معلم حرفه ای باشد،زیرا هدایتگر اعضا تیم خود است.
    وی همچنین بیان نمود باور مشترک و جو حاکم بر مدرسه باید به گونه ای باشد که به دنبال ارتقا کیفیت مدرسه باشیم و مدیر مدرسه بر اساس انتخاب صلاحیت و شایستگی معلمان حرفه ای را در مجموعه خود به کار بگمارد.
    فاطمه تواضعی رئیس امور کیفیت و پایش تحول، نیز به بیان اظهار نظر خود پرداخته و گفت : ما هر ساله نظرسنجی از والدین خواهیم داشت و با پایش آن قیاسی نسبت به عملکرد مدارس نسبت به سال قبل آن خواهیم داشت.این قیاس هیچ تاثیر منفی بر عملکرد و ارزیابی مدیران نخواهد داشت.
    وی همچنین اشاراتی نسبت به پرداخت حق الزحمه معلمان نمود و گفت پرداخت حق الزحمه معلمان به عهده مدرسه بوده و مدیران می بایست در برنامه ریزی های مالی خود به آن توجه ویژه داشته باشند.
    گفتنی است این جلسه به همت همکاران حوزه معاونت آموزش های عمومی و تعالی مدارس  سازمان سما و به میزبانی معاونت سما کهگیلویه و بویراحمد به صورت مجازی برگزار شد.

     
     

       1400/10/15 22:59


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 168
    0/10 (تعداد آرا 0 نفر )