شنبه 2 بهمن 1400  /  2022 22 Jan   
ساعت :  4:56 GMT  /  تهران -  8:26
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
ارتباط با مرکز بازرسی
دعای روز
با مدارس سما آشنا شوید
مدارس عالی مهارتی
باشگاه پژوهشگران
انستیتو بین المللی زبان های خارجی
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
2 بهمن 1400
   
  2022 Jan 22
    
   18 جمادی الثانی 1443
     
    کد پیگیری
    دومین گردهمایی تجلیل از برگزیدگان مدارس سما در حوزه ی پژوهش، مهارت و نوآوری برگزار شد/ سیدمحمد بطحایی: تمام مسائل مدارس، با ذهن های خلاق حل خواهد شد

    دومین گردهمایی تجلیل از برگزیدگان مدارس سما در حوزه ی پژوهش، مهارت و نوآوری با حضور سید محمد بطحایی معاون آموزش های عمومی و مهارتی و رئیس سازمان سما و معاونان  مشاوران ایشان برگزار شد .

         بطحائی در جمع برگزیدگان سمایی، توجه به امر پژوهش و رونق فعالیت های پژوهشی را از ضروری ترین اتفاقات درون مدرسه عنوان کرد.
    به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش های عمومی و مهارتی ، رئیس سازمان سما  یکی از بزرگترین مسائل نظام آموزش و پرورش کشور را کم توجهی به حوزه ی پژوهش برشمرد و گفت: اگر سوال کنیم که مدرسه موفق چه شرایط و ویژگی هایی دارد، دلایل مختلفی همچون شرایط فضای مجازی و استفاده از روش های آموزش مجازی در مدارس، وجود نیروهای متخصص و عدم وجود نیروهای متخصص در یک مدرسه و استفاده از فناوری های نوین، روش های فعال یاددهی و یادگیری در مدرسه است. استفاده از فناوری های نوین آموزشی در مدرسه را می توان برشمرد. اما محور اصلی همه ی این ها پژوهش است.
    وی ادامه داد: امروز پژوهش، خلاقیت، تلاش برای پیدا کردن سوالات و راه هایی که بتواند نیازهای دانش آموز را برطرف کند، بهره مندی از مهارت های پژوهشی و بهره مندی از تکنیک های نوآوری و خلاقیت که به فرزندانمان کمک می کند تا در مسیر زندگی بتوانند عالمانه، هوشمندانه و منطقی روش برون رفت از مسائل زندگی شان را پیدا کنند، اصلی ترین تفاوت مدرسه موفق و ناموفق در جامعه امروز است.
    رئیس سازمان سما با تاکید بر اهمیت آموزش پرسشگری، کنجکاوی و روش های صحیح پیدا کردن پاسخ سوالات به دانش آموزان گفت: فرزندان ما می بایست در مدارس یاد بگیرند در زندگی که فرا رویشان است با فراز و فرودهای زیادی مواجه هستند، یافتن راه حل مسائل پیش رو و لذت بردن از شرایط گوناگون زندگی از مهم ترین اولویت های کاری ما در مدارس باید باشد. فرزندان ما باید بیاموزد که در زندگی فردی و اجتماعی فرا رویشان مسائل و مشکلات فراوانی وجود دارد و او زمانی می تواند بر این مسائل فائق آید که با روش های علمی، پژوهشی و با خلاقیت و نواوری آشنا باشد و مدرسه مکانی است برای آموزش تمام این موارد.بطحائی پرسشگری و کنجکاوی و تلاش برای پیدا کردن پاسخ سوالات و تلاش برای یافتن روش های منطقی برای تامین نیازها و احتیاجات را حلقه ی مفقوده نظام آموزشی و پرورشی دانست که به آن کم توجهی می شود.


          
    معاون آموزش های عمومی و مهارتی پژوهش را یک قالب دانست و گفت: وقتی صحبت از روش های علمی دانش آموزی می کنیم در حقیق همان چارچوب و قالب است و محتوای آن اهداف فرهنگی و تربیتی نظام آموزشی می شود. اگر نسبت به موضوع فراگیری آموزش مهارت ها بی توجه باشیم با آسیب های جدی روبرو خواهیم بود.
    وی مدارس موفق را چنین معرفی کرد: امروز مدارس موفق بر اساس آنچه که در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مورد تاکید قرار گرفته است باید مدرسه ای باشد که تمامی دانش آموزانش با روش های حل مسئله، روش های تفکر صحیح، خلاقیت، نوآوری و پیدا کردن مسیر های جدید برای عبور از مسائل و مشکلات و تامین نیازها و تامین احتیاجات شان آشنا بشوند.


         وی ادامه داد: تمام مسائل مدارس، با ذهن های خلاق حل خواهد شد. ذهن های خلاق ذهن هایی هست که با روش های علمی و عالمانه و روش های منطقی پژوهش آشنا شده باشد.
    وی در ادامه سخنان خود با اشاره به بحران ناشی از اپیدمی کرونا و تاثیر آن در نظام آموزشی و پرورشی کشور خاطر نشان کرد: فرزندان ما در طی این دو سال با یک فاصله ای مواجه شده اند که پر کردن آن کار سختی شده است. هم اکنون بازگشایی مراکز آموزشی به عنوان یک موضوع جدی مطرح می شود و مسائل و مشکلات خاص خودش را دارد.امروز در مدارس سما بیش از یکصد و نوزده هزار دانش آموز در حال تحصیل هستند. ما در حوزه ی کاری خودمان تلاش کردیم که این اتفاق بسیار مهم یعنی تجلیل از پژوهشگران در اولویت کاریمان باشد و چراغ پژوهش را روشن نگه داریم.
     
     
          

    منبع :  روابط عمومی معاونت آموزش های عمومی و مهارتی    1400/10/19 16:04


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 266
    0/10 (تعداد آرا 0 نفر )