شنبه 2 بهمن 1400  /  2022 22 Jan   
ساعت :  5:39 GMT  /  تهران -  9:09
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
عضویت معاونان و رؤسای آموزشکده ها

این بخش ویژه عضویت معاونان سما و رؤسای
آموزشکده،رؤسای شوراي سياستگذاري،مدیران مالی و مدیران حراست می باشد

«مدرسه ایرانی، معماری ایرانی»
جشنواره و همایش طراحی لباس
ارتباط با مرکز بازرسی
دعای روز
با مدارس سما آشنا شوید
مدارس عالی مهارتی
باشگاه پژوهشگران
انستیتو بین المللی زبان های خارجی
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
هفته دفاع مقدس گرامی باد
سالنما
2 بهمن 1400
   
  2022 Jan 22
    
   18 جمادی الثانی 1443
     
    کد پیگیری
    سیدمحمد بطحائی در جلسه آموزشی- توجیهی ارزیابان برنامه کنترل کیفیت مدارس سما: اگر بخواهیم کیفیت ارتقاء پیدا بکند، باید نظارت و کنترل داشته باشیم/ ارزیابان، چشمان بینای ما هستند!
    سیدمحمد بطحائی در جلسه آموزشی- توجیهی ارزیابان برنامه کنترل کیفیت مدارس سما با قدردانی از همکاری ارزیابان برنامه کنترل کیفیت مدارس سما گفت: امیدواریم با تلاش های شما بتوانیم نتایج خوبی از سومین سال اجرایی شدن این برنامه به دست بیاوریم.


    به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش های عمومی و مهارتی، رئیس سازمان سما در این جلسه گفت: در جریان مدیریت یکی از مهم ترین مولفه ها،  نظارت و کنترل است. در مرحله نظارت و کنترل، عملکرد ها را رصد می کنیم. رصد عملکرد آن چیزی است که اتفاق می افتد بدون هیچ گونه قضاوت و داوری. ما در اولین گام نظارت و کنترل، عملکردی که مجموعه های مختلف انجام می دهند را بررسی می کنیم و در مرحله بعد، عملکردها را با استانداردها انطباق می دهیم. در گام سوم نقاط ضعف و قوت را آشکار می کنیم در این گام در واقع داوری و قضاوت صورت می گیرد و در مرحله چهارم که مهم ترین مرحله نیز هست، راهکارهایی ارائه می شود که عملکردها ارتقا یابد. .
    وی ادامه داد: اگر بخواهیم کیفیت ارتقاء پیدا بکند، باید نظارت و کنترل داشته باشیم. نظارت و کنترل دست گرفتن است نه مچ گرفتن. ارزیابان چشمان بینای ما هستند. درست و دقیق می بینند و در عین امانت داری منتقل می کنند. داده هایشان مبنای قضاوت قرار می گیرد.کیفیت همان حق الناس هست که از طریق تصمیمات ما بر اساس سنجه های ارزیابان حاصل می شود. کیفیت برای ما مولفه ی دکوری و لوکس نیست!


    معاون آموزش های عمومی و مهارتی در ادامه با اشاره به آسیب هایی که در مرحله ی نظارت و کنترل بر کار تاثیر می گذارد، گفت: مهم ترین خطری که نظارت و کنترل را تهدید می کند عدم جمع آوری درست داده هاست.
    بطحائی با تاکید بر اهمیت کار ارزیابان خاطر نشان کرد: براساس داده هایی که شما منتقل می کنید اولویت ها تعیین و راهکارها پیش بینی می شود. اگر در مرحله انتقال داده ها دقت کافی به عمل نیاید و اعتبار داده ها کاهش پیدا کند، این خطا تا آخر این فرایند تاثیر گذار خواهد بود و اولویت ها و راهکارهای ما نیز به خطا خواهد رفت؛ از اینرو ارزیابان کیفی مدارس و همه ی همکارانی که در این فرآیند همکاری می کنند باید به دنبال جمع آوری دقیق داده ها باشند.
    وی عدم صرف زمان لازم و کافی، در معذوریت قرار گرفتن ارزیابان با مدیران مدارس به عنوان همکار و دوست و سهلگیری را از جمله عواملی که منجر به کاهش اعتبار داده های ارزیابی خواهد شد، نام برد.  
    گفتنی است جلسه ارزیابان برنامه کنترل کیفیت مدارس سما به همت حوزه ی امور کیفیت و پایش تحول برگزار شد. در این جلسه همچینین غلامرضا یمینی و علی حسن زاده به بیان موضوعاتی در حوزه ی استقرار و مدیریت امور مدارس پرداختند.  
     
     


     
    منبع :  روابط عمومی معاونت آموزش های عمومی و مهارتی    1400/10/22 11:17


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    تعداد بازدید : 170
    0/10 (تعداد آرا 0 نفر )